Česky English Deutsch Francais

ČASOPIS URBANISMUS A ÚZEMNÍ ROZVOJ

Časopis URBANISMUS A ÚZEMNÍ ROZVOJ je odborným periodikem určeným pro potřeby orgánů územního plánování a pro odbornou veřejnost v oborech územní plánování a územní rozvoj, urbanismus, regionální politika a regionální rozvoj, bydlení a cestovní ruch. Co se týče územního plánování, je dokonce jediným odborným periodikem v České republice zaměřeným na tuto problematiku. Je vydáván Ústavem územního rozvoje od roku 1998. Jeho ISSN je 1212-0855.

Časopis byl v červnu 2008 zařazen Radou pro výzkum a vývoj do Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice. Podrobnější údaje naleznete na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů (periodik) vydávaných v České republice.

Časopis má tři rubriky:

  • Hlavní
  • Názory a diskuse
  • Aktuality a informace

Od roku 2008 je recenzovaným periodikem v rubrice Názory a diskuse, a to pro vybrané články splňující vědecká a odborná kritéria. Má zpracovánu metodiku recenzního řízení. Recenzovaná část rubriky je v časopise vyznačena.

Součástí časopisu jsou tři pravidelné přílohy:

  • Pořizovatelská praxe
  • Stavebně správní praxe
  • Výběr z databáze knihovny ÚÚR

Kromě pravidelných příloh vychází i mimořádné monotematické přílohy.

Časopis je dvouměsíčník, vychází vždy na konci sudého měsíce. Jeho náklad činí 1500 ks, z toho cca 1300 výtisků je zdarma rozesíláno na ústřední, regionální a obecní orgány veřejné správy a na vysoké školy. Časopis je možno také zakoupit či předplatit. Jeho cena je 80,- Kč/ks nebo 480,- Kč/rok + poštovné.
Pokud máte zájem o předplatné vyplňte prosím tuto objednávku předplatného.

Obsah jednotlivých čísel je aktuálně zveřejňován na webových stránkách ÚÚR. Úplný obsah čísel uveřejňujeme s půlročním zpožděním. Na webových stránkách je tímto způsobem uchováno vždy deset posledních ročníků časopisu.
Přehled příspěvků z čísel předchozích ročníků naleznete v rejstřících. V případě zájmu o některý ze starších příspěvků kontaktujte redakci časopisu redakce@uur.cz.


Logo časopisu Urbanismus a územní rozvoj
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 4. 1. 2017 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2017