Česky English Deutsch Francais

1000 OTÁZEK KE STAVEBNÍMU PRÁVU
se zaměřením na problematiku územního plánování

je otevřeným, průběžně aktualizovaným katalogem otázek a odpovědí.

1000 otázek ke stavebnímu právu vychází z databáze Konzultačního střediska, která dnes zahrnuje přes 4000 zodpovězených otázek, které byly od 1. 10. 2006 přijaty, zpracovány a zodpovězeny, ať již formou zveřejnění na našich webových stránkách nebo odpovědí jednotlivým tazatelům a v neposlední řadě také formou metodických návodů a doporučení. Otázky tedy vycházejí ze skutečných dotazů, jsou ale zevšeobecněny, případně upraveny tak, aby daný problém mohl být řešen a vysvětlen z více úhlů pohledu.

Po novele č. 350/2012 Sb., zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, která je účinná od 1. 1. 2013, prošla rubrika 1000 otázek rozsáhlou aktualizací odpovědí. Při aktualizaci byly některé původní okruhy zjednodušeny nebo doplněny a otázky, které zcela pozbyly na aktuálnosti, byly smazány. Celkem bylo aktualizováno přes 270 odpovědí z problematiky územního plánování. Odpovědi obsahují, tam, kde je to účelné, odkazy na metodické návody, publikace aj., uveřejněné na stránkách MMR ČR, ÚÚR a dalších. Jednotlivé odpovědi jsou opatřeny datem zveřejnění nebo datem jejich aktualizace (například: Aktualizace 2016.).

Odbor územního plánování MMR rozhodl o stažení otázek a odpovědí z problematiky stavebního řádu a územního rozhodování z důvodu jejich neaktuálnosti.

Dle dohody ředitelů OSŘ MMR a OÚP MMR bude nadále tuto problematiku řešit pouze Odbor stavebního řádu MMR.


VSTUP DO APLIKACE

TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 21. 2. 2017 |© Ústav územního rozvoje - Hana Šimková, 2001–2017