Česky English Deutsch Francais

URBANISTICKÝ PROJEKT ROKU 2015

Urbanistický projekt roku 2015

Byl vyhlášen nový ročník soutěže Urbanistický projekt roku 2015

Dobrá územní regulace je základ pro udržitelný rozvoj území i pro úspěšnou tvorbu veřejného prostoru. Pod tímto heslem došlo k vyhlášení soutěže „Urbanistický projekt roku 2015“ po dohodě mezi Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvem pro místní rozvoj, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR, Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Českým svazem stavebních inženýrů.

Cílem soutěže Urbanistický projekt roku je přivést pozornost k tématu urbanismu a územního plánování, upozornit na tuto významnou součást územní a investiční přípravy, povzbudit zadavatele i zpracovatele urbanistických koncepcí v jejich práci, umožnit veřejnou presentaci těchto prací a ukázat vzorové příklady. Soutěž navazuje na Urbanistický projekt roku 2014, který byl presentován na konferenci Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR: Hledání plánu pro město – regulační plán či územní studie, která se konala 23. – 24. října 2014 v Praze v kongresovém sále Masarykovy koleje, a na kterém proběhlo i vyhlášení titulu „Urbanistický projekt roku 2014“.

Urbanistický objekt roku 2015

Termín odevzdání návrhů byl 30. června 2015.
Kompletní soutěžní podmínky pro rok 2015 jsou ke stažení na webových stránkách Stavba roku 2015 a Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR.

Urbanistický objekt roku 2014

Nejvyšší ocenění, titul Urbanistický objekt roku 2014 získala územní studie Malý Labský náhon v Hradci Králové.

Nominaci na titul a cenu Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství získala Urbanistická studie Nádraží Smíchov.


Související informace:

Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 15. 1. 2016 |© Ústav územního rozvoje - Hana Šimková, 2001–2021