Česky English Deutsch Francais

Konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst "Evropský Habitat"

16. až 18. března 2016 se v Kongresovém centru v Praze uskuteční regionální setkání na vysoké úrovni.
Tématem konference bude Bydlení v životaschopných městech: Evropský Habitat.

Ministerstvo pro místní rozvoj, v jehož gesci je problematika bydlení, bude garantem celé akce a přivítá několik tisíc účastníků z 56 zemí Evropy, Asie a Severní Ameriky, včetně vládních delegací. Je to jedna z několika nejvýznamnějších konferencí pořádaných členskými státy OSN k tématu bydlení a udržitelného rozvoje měst.

Navazující summit OSN Habitat III se uskuteční v říjnu 2016 v Ekvádoru a bude tematicky zaměřen na aktuální problematiku spojenou s rozvojem měst a obecně s bydlením. Konference se koná jednou za dvacet let. Akce se účastní všechny členské státy OSN.

Urbanistický rozvoj evropských měst nabývá na významu také v souvislosti s velkými migračními problémy, jimž čelí Evropa v poslední době. Je jisté, že i toto bude jednou z priorit konference o udržitelném rozvoji současných měst a bydlení v nich. Výstupem „Evropského Habitatu“ pak bude tzv. „Prague Declaration“.

Obě konference, jak celosvětový „Habitat III“, tak „Evropský Habitat“, budou prvními implementačními akcemi OSN pro naplňování 17 cílů „Agendy udržitelného rozvoje 2030“. Jeden z cílů této nové agendy se přímo týká zvyšování kvality života ve městech a podmínek dostupnosti bydlení. Mezinárodní skupiny expertů, v nichž má Česká republika kvalifikované zastoupení, tak budou moci do svých návrhů zahrnout i tyto nové závazky na globální úrovni.

Přiložené dokumenty

Regionální konference OSN Evropský Habitat


Více informací naleznete přímo na webových stránkách Evropského Habitatu.

TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 29. 1. 2016 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021