Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Tematická skupina: Koordinované stanovisko

TémaAutorVloženoPočet příspěvků k tématuPoslení příspěvek k tématu
Prosím vás, může o koordinované závazné stanovisko požádat stavební úřad? Já jej samožřejmě vydám, ale nějak se mi zdá, že to néni úplně košér. Jana 1.6.2011 8:42:1211.6.2011 15:28:08
Stavebník podal žádost na Ohlášení stavby RD do 150m2 + koordinované závazné stanovisko ve, kterém jsou zapracovány podmínky odnětí ZPF. Dle výkladu je koordinované závazné stanovisko úkon učiněný dotčeným orgánem příslušným na základě několika zvláštních zákonů k téže věci, např: k téže dokumentaci pro vydání správního rozhodnutí (např: ÚR, SP, ale i pro ÚS, VPS, Ohlášení, KS aj.) Vydáváte Ohlášení stavby nebo vedete ÚR+SP. Jaký je Váš názor? 10.3.2011 8:52:33110.3.2011 10:57:15
Vážení kolegové, prosím o radu s následujícím. Zdejší úřad jako obec s rozšířenou působností obdržel žádost o závazné koordinované stanovisko jako podklad pro vydání územního rozhodnutí. Jako koordinátor jsem nejprve osondoval některé ze zdejších odborů a zjistil jsem následující. Odbor životního prostředí musí vydat samostatné rozhodnutí o povolení ke kácení dřevin, souhlas s vynětím ze ZPF; státní památková péče musí vydat závazné stanovisko, ke kterému ovšem potřebuje písemné odborné vyjádření NPÚ. Další odbory jsem zatím nekontaktoval. Teď nevím, jak postupovat a v rozumném termínu žadateli vydat závazné koordinované stanovisko. Napadá mě, zda by šlo do závazného koordinovaného stanoviska napsat ta závazná stanoviska, které na základě podané žádosti vydat lze, a ostatní orgány by tam napsaly, že je nutné vydat příslušná stanoviska či rozhodnutí v samostatných správních řízeních, příp. že závazná stanoviska budou vydána samostatně na základě již podané žádosti (tzn. bylo by to spíše takové bývalé komplexní vyjádření). Prosím o Vaše rady a případné další vaše zkušenosti jak tuto situaci řešit. Díky. Adam Balcar 24.10.2007 13:08:011619.1.2011 11:21:09
Vážení, nedostali jste se k tomu, že by z něčeho vyplývalo, kdo může podávat žádost o koordinované stanovisko? Přece to nemůže být každý, kdo nás chce jen tak "pocvičit"? Poraďte, díky. Jarka Š. 21.8.2007 15:26:59612.4.2010 16:42:14
Prosím o radu. Dle § 48 odst 3 SZ jsme byli vyzváni (resp. stavební úřad), jako obec z rozšířenou působností, k uplatnění koordinovaného stanoviska ke změně územního plánu. Stačí tedy pouze vyzvat ostatní odbory MěÚ (dotčené orgány) o vydání jejich stanovisek (...výzva dle kterého ustanovení?, ...mají na vydání tohoto stanoviska zákonnou lhůtu 30 dnů?) a pak je zkoordinovat? Nemusí se vést společné řízení? RW 18.7.2007 15:19:31156.10.2010 9:40:50
Kolegové a kolegyně, zajímalo by mě kdo byl u vás na úřadech stanoven koordinátorem. Prošli jsme školeními a neustále sleduji diskuze na těchto stránkách i na stránkám mmr, a všude je dporučováno, aby koordinované stanovisko podepsal starosta, případně tajemník úřadu. Zároveň jsou naznačeny možnosti pro tajemníky úřadu - stanovit koordinátora vnitřním předpisem (ale v žádném případě ne stavební úřad). Tajemník našeho úřadu ovšem tyto argumenty nepožaduje za dostatečně silné a požaduje, aby jsme si stanoviska dotčených orgánů zkoordinovali my (stavební úřad), neboť "je to přece rozhodnutí, které budeme vydávat my a tak o problematice víme nejvíce" - opravdu úžasný argument.Takže já si zkoordinuju všechna stanoviska, případně odstraním rozpory a pak si to zapracuju do podmínek rozhodnutí. Divím se, že v rámci úspor, nás tajemník rovnou nepověří vydáváním stanovisek - tím by mohl ostatní odbory (dopravku, ŽP, památkáře apod.) zrušit! Prosím o Vaše zkušenosti, abychom měli proti tajemníkovi nějaké argumenty, neboť na nás valí práci ze všech stran, jako by nestačilo, že na nás přešly kompetence, které měly příslušné obecní úřady! Vzkaz pro pana JF - nechcete udělat seminář pro pracovníky stavebních úřadů?! Určitě by pro nás diskuze s Vámi byla větším přínosem než všechna ta školení, kterými jsme prošli! Těším se na diskuzi. Díky IL 63 21.6.2007 14:07:43229.6.2009 13:53:56
To je ono, jak postupovat dál? Poskytnu vůbec žadateli stanoviska? Nebo napíšu, že koordinované stanovisko nelze vydat a bez jakéhokoliv komentáře (podle mě napíšu samozřejmě, že jej nevydám z důvodu nesouhlasu jednoho z DO). Pokud mu však poskytnu samostatná souhlasná i nesouhlasná stanoviska, může je doložit k žádosti o rozhodnutí a o změnu toho záporného se pokusit buď sám nebo v rámci předmětného řízení?! Bylo by na závadu, že stanoviska byla vydána pro ´kordinátora´? lenka 28.2.2007 15:40:150
V naší praxi vydávání koordinovaných stanovisek se vyskytuje spousta nesrovnalostí, které bohužel musíme díky stálé neexistenci konkrétní metodiky k tomuto tématu řešit opravdu "za pochodu" a někdy více méně improvizovat. V současné době se nám vyskytl problém jak naložit se stanoviskem, kde se vyskytne jedno/více dílčích stanovisek, která nejsou souhlasná. Zdali ho vůbec jako koordinované nevydat a všechna dílčí stanoviska vyřešit zvlášť jednotlivými stanovisky dotčených orgánů. Nebo koordinované stanovisko vydat s tím, že nesouhlasná stanoviska vyloučíme (dle § 140 odst. 3 zákona č. 500/2004 Sb.) ta budou vydána samostatně jednotlivými orgány, v koordinovaném stanovisku na toto upozorníme, ale zde se opět vyskytne problém jak správně postupovat dál. Šárka Vítková 21.2.2007 13:52:3132.3.2007 13:44:39

Přidat nové téma do diskuse

Jméno:
Email:
Téma:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2017 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2017