Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Tematická skupina: Zastavěné území

TémaAutorVloženoPočet příspěvků k tématuPoslení příspěvek k tématu
Chtela bych se zeptat jestli lze delit hospodarska budova v katastru od zbytku budovy. Nebo spis oddelit pozemek pod ni. Deda vlastni pozemek se stavbou, ktere jsou na katastru oddeleny od sebe zvlast okolni pozemek zvlast stavba - stavba ma v jedne casti dum ( tam bydli mamka) pak jsou dva prujezdy a stodola, vsechno ma, ale jednu strechu, ta strecha v podstate drzi na sloupech a prujezdy jsou oddelene drevenymi vraty. Radi bychom si cast konkretne tu posledni, kde stoji stodola a kousek pozemku vedle ni a pred ni co vede k silnici vyjmuli na katastru. Proste takovy obdelnik, ale aby obsahoval to misto ktere je stavebni, ale zatim by tam stala ta stodola a v budoucnu by se asi strhla, nebo by se to podstavelo na chatu to zatim nevime. Lze neco takoveho udelat? aniz by se ted z budovou cokoliv delo? Andy 12.4.2017 20:20:37313.4.2017 12:53:34
Setkávám se s tím, že v mapě katastru nemovitostí je evidován půdorys stavby RD, který byl zaevidován do KN třeba i před pěti lety, jako pozemek s druhem zastavěná plocha a nádvoří a zbývající část pozemku (asi stavebního a třeba i oploceného) je vedena v druhu orná půda nebo trvalý travní porost. Lze tento soubor pozemků považovat za souvislý celek s RD, tedy za zastavěný stavební pozemek RD (§2 odst. 1 písm. c) SZ), který lze zahrnout do zastavěného území (§58 SZ)? EP 3.2.2017 10:53:300
Dobrý den, mám v úmyslu koupit pozemek k výstavbě rodinného domku, který je v katastru veden jako orná půda a z části je zahrnut do územního plánu obce. Vymezená část v územním plánu, která je 9m na délku však není dostatečně velká pro postavení mnou zamýšleného domu, na který bych potřebovala celkem 20m. Mohu přesto na tomto pozemku postavit dům, který by částečně byl v územním plánu určeném k zástavbě a částečně mimo ÚP? Co k tomu postačí za povolení? Nebo musím zažádat o změnu ÚP? Děkuji Petra 7.3.2016 19:41:110
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně stavebních úprav a zastavěné plochy rekreačního objektu. Zvažuji koupi rozestavěné chaty, která stojí v chatařské oblasti (dle platného územního plánu chatařská osada s maximální velikostí stavby do 25m2). Tato chata však získala stavební povolení roku 2005, tedy za platnosti starého stavebního zákona, kdy byla schválena stavba na základech staré chaty o rozměrech 7x4 + terasa 18 m2. Prošel sice termín dokončení stavby, ale stavební povolení je platné. Měl jsem v plánu dělat drobné dispoziční úpravy (příčky, okna atd.) přes žádost o změnu stavby před dokončení, navíc ve starém projektu je jiná střešní krytina, jiné umístění dveří, oken, příček, odpadů než jak v reálu je. Při změření stavby a srovnání s projektovou dokumentací z uznaného stavebního povolení jsem však zjistil, že je stavba o 1,5 metru delší (vytažená z původních základy sklepa přes ztracené bednění), což dělá v zastavěné ploše okolo 6m2. Chci se zeptat, zda je možné projektovou dokumentaci, kterou bych dokládal ke změně stavby před dokončením zpracovat podle skutečných rozměrů a tímto tedy zažádat o rozšíření stavby nebo by to muselo jít přes nové stavební povolení, případně ohlášku, která ale zase nepřipadá v úvahu, protože tato stavba není půdorysně ve shodě se současným územním plánem. + Druhý samostatný dotaz: Je možné terasu, která byla uznaná ve stavebním povolení a je pod společnou střechou s objektem (kryta podkrovní místností) v rámci stejné projektové dokumentace zasklít a vytvořit zimní zahradu (nedocházelo by ke změně zastřešení, pouze by se prostory mezi současnými svislými trámy vyplnila okny)? Formálně by se jednalo o zimní zahradu, tedy pouhé zasklení terasy, jde mi však o zvětšení obytné místnosti. Děkuji za pomoc Jan Svatopluk 29.2.2016 9:51:15229.2.2016 15:47:42
Může někdo začít stavět rodinný dům na pozemku,který je veden v katastru jako manipulační plocha??? Předem děkuji za odpověd. Jiří Filip 6.7.2015 13:43:50181.12.2015 8:48:23
Dobrý den, měl bych na vás dotaz. Koupil jsem si pozemek, který je veden jako VD – plochy pro drobnou výrobu a služby. Kupoval jsem ho s tím, že obec zrovna měnila uzemní plán a slíbila, že zahrne do změny územního plánu také změnu pozemku na stavební. Už jsou to 2 roky a změna územního plánu stále není a podle toho co jsem slyšel, tak minimálně ještě rok to potrvá. Jsou zoufalý, obec slibovala do 1 roku změnu a stále nic… Existuje prosím nějaká možnost, jak začít se stavbou domu? Děkuji všem za odpověď Marek 27.3.2015 12:43:35730.3.2015 13:39:34
Dobrý večer, chtěl bych se jako laik zeptat na jednu otázečku týkající se stavby resp. oplocení pozemku. Máme v plánu koupit stravební parcelu o rozměru cca 2000m2 - dle územního plánu je parcela vedená jako stavební, ale je v ÚP ohraničena jen jeho vrchní polovina = cca 1150 m2 - změřeno jen tak hrubě - ve spodní část se nachází VVN 220kV - a ochranné pásmo zasahuje skoro celých 15m do spodní části pozemku. Samozřejmě, že RD bude situován v oněch ohraničených 1150m2 nahoře, ale jako naprostý laik a začátečník potřebuji mít jistotu, že si celý pozemek mohu oplotit - zasadit stromky - založit zahradu.... položit např. i plošný kolektor k TČ atd - mám na mysli dole v neohraničené části pozemku dle ÚP... ( ochranné pásmo VN zabírá cca 460m2 spodní části pozemku, ale potom je stále ještě zhruba 400m2 které jsou neohraničené v ÚP, ale již mimo ochranné pásmo..... snad je to srozumitelné....moc děkuji všem... Ještě jeden dotaz - parcela má vedenou jako způsob ochrany: zemědělský půdní fond - je to nějaký zásadní problém? Přemek 2.1.2015 20:23:4346.1.2015 12:22:32
Dostali jsme dědictví 3,5ha pozemků,které jsou zastavěny zemědělskými budovami z dob komunismu.Dědovi vzali tenkrát pole a postavili na něm JZD.Pozemky jsou vázány nájemní smlouvou s výpovědní lhůtou 10 let,která je námi vypovězena od roku 2009. Ve smlouvě se ZD a.s.zavazuje,že budou o naše pozemky pečovat s péčí hospodáře a po skončení nájmu nám budou pozemky předány zorané střední orbou. Teď se s námi chce ZD a.s.domluvit na odkupu pozemků a stále nás tlačí k nízké odkupní ceně cca 200 000,-kč. Otázka zní:MŮŽEME SE BRÁNIT SEPSANOU PLATNOU SMLOUVOU A TRVAT NA TOM,ŽE NÁM POZEMKY VRÁTÍ ZORANÉ STŘEDNÍ ORBOU,JAK JE TO VE SMLOUVĚ? Oni nám tvrdí,že o tu smlouvu se nemůžeme opírat,že přednost před smlouvou má to,co je zapsané v katastru nemovitostí.V katastru je uvedeno zastavěná plocha.Nejde nám o zbourání budov,ale o finanční vyrovnání. winiška 10.8.2014 23:01:26725.11.2015 14:02:43
Dobrý den, zdědila jsem po svých prarodičích pozemek s chatičkou. Jelikož sem k chatě nic nezískala, žádné papíry potvrzení nic a prarodiče již nežiji. Chtěla bych využívat chatu pro bydlení a tím pádem i nahlásit jako trvalé bydliště. Chata je vedená v katastru nemovitostí jako zastavěná plocha a nádvoří, stavba pro rodinnou rekreaci, budova bez čísla popisného nebo evidenčního. Co v tomto případě dělat. A jak se dohledat všech spisu. Prosím o rychlou odpověď. Děkuji Lucie 3.2.2014 16:56:45112.2.2014 12:55:14
Dobrý den, byl mi darován pozemek, který je v současnosti veden jako trvalý travní porost. Chtěli jsme na tomto pozemku stavit domek. Bohužel pozemek je přesně na hranici intervilánu = můj pozemek je přímo na čáře a samozřejmě za ní. Bylo mi řečeno, že musím počkat na nový územní plán (po doložení žádosti) nebo si na své naklady zpracovat nový územní plán (údajně až 70tis.), což by trvalo minimálně dva roky. Rád bych se zeptal, zda-li existuje nějaké rozumné řešení z hlediska času i peněz. Děkuji Tomáš Bílek 24.3.2013 16:06:0515.2.2014 15:04:12
Má se projektnat vracet při vymezování zastavěného území v ÚP k intravilánu, když platný ÚP SÚ vymezil zastavěné území méně než je intravilán a jen na jedno sídlo (a ne na ostatní)? V.Erlebachová 20.3.2013 12:14:54120.3.2013 13:47:55
U nás v obci Veverská Bítýška se dělá územní plán. Z neznámých důvodů mi 1/2 pozemku označili jako stavební místo ( dříve orná půda) a druhou polovinu jako nezastavitelné území ( dříve jako jiná neplodná půda). Stejnou půdu sousedovi označili jako celek stavební. Podal jsem námitku aby mi i druhou polovinu označili jako stavební místo. Obec to odsouhlasila ale nadřízený orgán v Kuřimi napřed povolil a po půl roce zamítl neboť zapoměli při veřejném jednání projednat změnu zastavěného území s příslušným orgánem. Námitku jsem podal v řádném termínu . Bylo mi řečeno že mohu požadovat změnu zastavěného místa při další změně územního plánu. Zdá se mi to jako šikana ze strany nadřízených orgánů. Myslíte, že jenali správně? Dodo Mytys 5.11.2012 22:50:56214.9.2016 9:13:57
Je možné v zastavěném území (z r. 1966) vymezit plochu krajinné zeleně? Jana 17.5.2011 9:26:49223.5.2011 9:19:05
Prosím Vás o radu,jak postupovat v případě vymezení zastavěného území obce.Máme k dispozici digitální kat.mapy bez vyznačení intravilánu z roku 1966.Katastrální úřad Plzeň - sever nám odmítl zakreslit intravilán obce s tím, že staré mapy již vyřadily.Dle informace na školeních by měl Katasrtrální úřad povinnen tyto informace poskytnout.Děkuji za odpověď. Drahoslava Doílečková 12.5.2011 13:17:24113.5.2011 8:23:36
Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem mohu redukovat zastavěné území. Například v případě FVE na okraji zastavěného území, kdy je vymezena plocha výroby pro FVE a po jejím zrušení je žádoucí, navrátit tuto plochu do původního stavu, tedy TTP. Děkuji. Veronika Erlebachova 6.5.2011 14:07:03228.7.2011 14:11:52
Zajímalo by mě kolik stojí na vlastní náklady zbudování inženýrských sítí nebo co proto musíme všechno udělat, abychom mohli začít stavět? Vlastníme pozemek mimo obec, který není v územním plánu a je v CHKO. Hana 27.8.2010 0:17:04327.8.2010 12:40:35
Jsme majiteli pozemku vedeneho jako zemedelsky pudni fond- Ovocny sad lezicim na nezastavitelnem uzemi dle platneho uzemnho planu dane obce. (nepodnikame v zemedelstvi) Z duvodu obhospodarovani a zachovani funkcnosti pozemku bychom radi vybudovali inzenyrske site, zemedelskou stavbu a oploceni. Zastupcem stavebniho uradu dane obce nam bylo sdeleno cituji '' zavedeni inzenyrskych siti na vas pozemek neni uplne koser ve smyslu zneni zakona a jejich povoleni by se roschazelo v souladu §18 stavebniho zakona a tudiz nam sanci na zrizeni siti v tomto pripade velkou nedava'' 1/ jaky je vyklad zakona konkretne §18 stavebniho zakona v pripade vybudovani inzenyrskych siti na nezastavitelnem uzemi vedeneho jako zemedelska puda-ovocny sad, kdy duvodem zavadeni siti je zajistit kvalitni obhospodarovani, funkcnosti a rozvoje daneho uzemi?? 2/ Jaka je moznost na takovem uzemi vybudovat oploceni a zemedelskou stavbu za ucelem skladovani odpovidajici §103 odstavce a)2 a odstavce d)7 a to bez ohlaseni ?? Milan Pospisil 6.6.2010 15:00:2818.6.2010 9:43:50
Fotovoltaické výrobny-zařízení pro výrobu elektrické energie, jako obnovitelný zdroj el.energie. Tyto zařízení ,jako dočasné stavby jsou budovány převážně v neurbanizovaných území příslušných katastrálních území pole,louky,atd. V metodickém pokynu MMRCZ ve výkladu FVE, se konstatuje a to se shoduji i s názorem některých SÚ, že umístění FVE v nezastavěném (neurbanizovaném), lze pouze v souladu s územním plánem, nemá logiku. Vždyť právě tato zařízení se nachází v neurbaznizovaném území, mimo zájmy samosprávy, neboť by se jednalo o vyhozené peníze za pořízení ÚP pro území,se kterým obce, ale i města nemají záměry se rozvíjet.A na druhé straně v tomto metodickém pokynu se praví v případě větrných elektráren VTE, mimo jiné všichni jsou proti, respektivě umístění VTE v nezastavěném území, tedy neurbanizovaném,lze umístit VTE pouze v souladu s charakterem území atd. Mám pocit,že zpracovatel tohoto metodického pokynu nepočítal, že toto konstatování rozdělí názorově a výkladově SÚ v celé republice. Ty úřady, které mají metodický pokyn, jako dogma rozhodují striktně s odvoláním na tento pokyn (existují písemná stanoviska SÚ s odvoláním na tento pokyn). Pak by nás zajímalo, co v tomto případě má větší právní váhu jestli zákon 183/2006 Sb. a příslušné předpisy a vyhlášky, nebo metodický pokyn MMRCR!!! A pak máme skupinu SÚ, které vydají územní rozhodnutí, nebo stavební povolení, pro tato neurbanizovaná území v duchu platné právní úpravy, tedy zákona. Návrh řešení: Jednoduchý pokud je společný zájem obou ministerstev MMCR a MŽPCR, o výstavbu obnovitelných zdrojů el.energie, soukromými investory a tak naplnit limity přístupových dohod s EU, stačí úprava tohoto metodického pokynu a zavedení názvosloví pro zařízení-výroben, do pojmů infrastruktury o to více, když tam jsou vedení pro přenos el.energie. Aby se nemohl, nikdo vymlouvat na metodický pokyn Chitussi6,spol.s.r.o. jednatel Hřebík 23.4.2009 13:40:27616.9.2009 10:13:30
Zajímal by mě názor na tuto situaci. Krajský úrad zamítl návrh an změnu územního plánu z důvodu nevyužití jiz vymezených zastvitelých ploch. Které ale v realitě nejsou k výstavbě možné - vlastník neprodá, nepřiměřená cena. Účastníci návrhu ÚPO však chtějí svoje pozemky ihned zastavět, ale je jim to nedovoleno z výše uvedeného důvodu. David Macek 5.5.2008 21:49:3616.5.2008 8:11:14
Ve stavebním zákoně je celkem přesně vymezeno co zahrnovat do zastavěného území. Nepatří tam např.zahradnictví.Lze ho tedy vybudovat v nezastavěném území?Pozemek vyhovuje účelu. Jak na něj pohlížet jako na stavbu pro zemědělství? Lenka Vaňková 27.3.2008 14:47:2818.6.2010 9:46:03
V prosinci se objevila v často kladených otázkách odpověď, že zastavěné území se vymezuje pro celé území obce, jelikož to jednoznačně určuje §58 a 59. Ví někdo kde je tam ta jednoznačnost? Jarda 8.1.2008 12:53:3818.6.2010 9:47:51
Je možné umístit do zastavěného území-rodinné zástavby podle územního plánu stavbu rodinného domu? Toto území je v CHKO. Fialka 15.11.2007 19:46:09921.11.2007 10:22:38
Opatření obecné povahy vydává obec, na základě předchozího usnesení rady ( event. zastupitelstva ). Je tedy na vůli tohoto orgánu, kdy usnesení přijme a též kdy opatření veřejně vyvěsí na svou úřední desku. Proč je podle metodiky nutné vyvěšovat opatření ještě na úřední desce pořizovatele, který již předchozí kroky rady nikterak neřídí a neovlivní ? Václav Kokštein 5.11.2007 21:13:11116.11.2007 8:05:43
Zajímal by mě následující případ: Zastavěné území je vymezeno na žádost obce úřadem územního plánování dle § 59 - 60 pro obec, která nemá územní plán. Do zastavěného území nejsou zahrnuty rozestavěné objekty (stav. povolení z konce r. 2006), protože ještě nejsou zapsané v katastru. Následně po nějakém čase si obec územní plán pořídí, v době, kdy již budou rozestavěné stavby dokončeny a v katastru zapsány. Má projektant provést aktualizaci hranice zastavěného území v rámci návrhu ÚP? Já bych čekala, že ano, nicméně v § 60, odst. 6 je zákeřná věta: "Vymezení zastavěného území pozbývá platnosti vydáním územního plánu, který toto zastavěné území PŘEVZAL." Znamená to, že projektant už nesmí provést aktualizaci nebo to znamená - ještě větší pitomost - že pokud projektant hranici nepřevzal, vydaná starší hranice nepozbyde platnosti? ;-) Proti tomu se v § 43, odst. 1 píše, že územní plán VYMEZÍ zastavěné území, o nějakém přejímání ani slovo. Daniela Binderová 13.9.2007 12:41:38226.9.2007 8:55:14
Ve výkladu mmr pro umisťování staveb mimo zastavěné území (extravilán) se píše o možnosti umístění větrných ,či vodních elektráren.Lze tam i umístit fotovoltické ( sluneční) elektrárny? U nás na Jižní Moravě vychází nejekonomičtěji ze všech alternativních zdrojů. Děkuji za zprávu. Bělohoubek 23.5.2007 16:17:33211.9.2007 14:10:48
Vymezení zastavěného území vně intravilánu. Do zastavěného území patří podle § 58 ods.2 e) další pozemky, které jsou obklopeny ostatními pozemky zastavěného území. Stačí aby tyto další pozemky, sousedily se zastavěným uzemím jenom ze dvou stran? Případně z jedné strany? Jaky je přesný výklad termínu "obklopeny ostatnímy pozemky zastavěného území"? Vojáček 21.5.2007 15:09:4024.6.2007 13:03:46
Může kdokoliv při řízení o vydání návrhu zastavěného území formou opatření obecné povahy uplatňovat připomínky na základě ustanovení § 172 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, nebo můžou být uplatňovány pouze námitky dle § 60 odst. 1 Stavebního zákona, v kontextu s § 60 odst. 2 Stavebního zákona kde je uvedeno, že „Na základě uplatněných stanovisek a vyhodnocení námitek upraví Úřad územního plánování návrh zastavěného území …“, tedy o připomínkách se zde vůbec nehovoří ??? Jaromír Mejsnar 7.3.2007 15:18:390
Musí se v rámci vymezení zastavěného území do tohoto území zahrnout všechny pozemky, které jsou obklopeny ostatními pozemky zastavěného území dle ustanovení § 58 odst. 2 písm. e) Stavebního zákona, což může znamenat i lesní pozemky, pozemky orných půd, trvalé travní porosty větších výměr např. i nad výměru 0,5 ha? Jaromír Mejsnar 7.3.2007 15:17:590
Jak si máme vysvětlit formulaci „ostatní veřejná prostranství“ dle § 58 odst. 2 bodu d) Stavebního zákona, jedná se především o to slůvko „ostatní“ máme to chápat tak, že v kontextu s § 58 odst. 2 se sem z veřejných prostranství nezahrnují ulice a chodníky, jelikož ty se zahrnují vymezením dle § 58 odst. 2 písm. c) ??? Jaromír Mejsnar 7.3.2007 15:17:26119.8.2008 9:01:05
Vymezují se v rámci vymezení zastavěného území v rámci tohoto území také „nezastavitelné pozemky“ podle § 2 odst. 1 písm. e) ? Pokud ano jakou formou a uvádějí se konkrétně v opatření obecné povahy? Jaromír Mejsnar 7.3.2007 15:16:38112.3.2007 13:51:10
Sháním jakoukoli informaci. Koupil jsem pozemek, který je určen (studií města) k zástavbě. Pozemek se nachází v zástavbě (některé domy již stojí, jiné se budují) a já mám nyní s novým platným stavebním zákonem problém - nemohu si podat žádost o územní rozhodnutí, potažmo o stavební povolení. Musím čekat do doby, než bude schválen územní plán. Něco jsem si již přečetl o možném vymezení zastavěného území. Vůbec mi připadne proti logice, když nemohu stavět na území, které bylo studií města určeno k zástavbě a kde se v současné době staví a nesmyslně musím čekat na schválení územního plánu, který bude tak nebo tak schválen. Předem děkuji za odpověď - emailem. Roman Táfl 5.3.2007 21:49:18512.4.2007 7:50:59
Pro pana Martina - příspěvek z 9.2.2007 9:56:14 Pošlete mi na tento mail Váš a já vám pošlu návod. Karel 2.3.2007 13:08:010
Mě by zase zajímalo, co udělat s plochami, které dle katastru nemovitostí na sobě nikde nemají žádnou budovu (zastavěná plocha a nádvoří), pozemek je dle katastru ostatní plocha, ale z hlediska způsobu využití se jedná zjevně o plochu již "urbanizovanou", např. sportovní plochy, hřbitov, některé druhy rekreačních ploch (dětský srubový tábor), výstavní plochy apod; podobných případů vymyslí každý sám dost. Z logiky věci by se mělo jednat o zastavěné území, ale ne vždy se podaří napasovat na konkrétní případ některé ustanovení z definice § 58, odst. 2 zákona. Zde se domnívám, že je zákon nedomyšlený. Daniela Binderová 9.2.2007 14:19:32119.8.2008 9:04:53
Zastavěné území Mám také na stole pár žádostí od obcí na vymezení zastavěného území. Jeklikož nám KÚ neposkytl zatím žádné informace, jak postupovat, tak to dělám tak nějak po svém. Nevím jestli dobře, či ne. Zatím jsem vypsal místní šetření, pozval jsem DOSS příslušné podle § 59. Po ústním jednání, kdy bude jasné jaké pozemky se zahrnou do zastavěného území, se bude zastavěné území projednávat opatřením obecné povahy podle správního řádu. A to vůbec netušim jak na to. Martin 9.2.2007 9:56:1522.3.2007 13:05:00
prosím o jakékoli praktické zkušenosti s vymezováním zastavěného území-s jeho projednáváním, oznamováním DO atd...Uvítám jakékoli info, neb mám již několik žádostí na stole.Děkuji. martina 9.2.2007 9:21:000
... Pokračování předchozího .... A dále zahrnují se při vymezení zastavěného území do tohoto území také pozemky, na kterých je již zrealizována stavba, která není zanesena v katastru nemovitostí jako stavební parcela? Tyto stavby mohly být v minulosti různě povoleny (stavby staré např. i 20-30 let), jejich vlastníci si je nenechali zapsat do katastru nemovitostí (nevím jestli měli v té době vůbec tuto povinnost). V případě, že by se tyto pozemky nezahrnovaly do vymezení zastavěného území mohlo by to mít za následek skutečnosti uvedené v předchozím odstavci. _____________________________________________ Osobně mě připadá zcela logické tyto pozemky do vymezení zastavěného území zahrnout, ale bohužel to asi nepřipadalo logické tvůrcům zákona. Vzhledem k tomu, že jsme již zahájili vymezování zastavěného území pro několik obcí je pro mě tato problematika značně aktuální. A jak se k tomu stavíte vy? Jaromír Mejsnar 2.2.2007 11:26:560
Tento dotaz jsem směroval na ÚÚR, ale než odpoví, tak jsem tuto diskusi chtěl otevřít i zde. _______________________Zajímá mě problematika vymezení zastavěného území dle ustanovení § 58 – 60 zákona 183/2006 Sb.:__________Zahrnují se při vymezení zastavěného území do tohoto území také pozemky, na které bylo vydáno územní rozhodnutí, popř. stavební povolení, které jsou platné? Bohužel pro nás se domnívám, že na základě ustanovení § 2, odst.1 c), d), e) a § 58, tyto tam zařadit nelze, ale z toho bude plynout následující:_________V případě, že by se tyto pozemky do vymezení zastavěného území nezahrnovaly mohlo by to mít do budoucna tyto následky: po každé zkolaudované stavbě, respektive po každém zapsání do katastru nemovitostí stavby by mohlo docházet (a pravděpodobně bude docházelo vzhledem k omezením daným v nezastavěném území) k stále novému vymezování zastavěného území, dále u řádně povolených staveb by nemohla být povolena žádná změna platného územního rozhodnutí ani stavebního povolení (jelikož by byly v nezastavěném území), a samozřejmě by v tomto důsledku nemohly být povoleny ani drobné stavby na zahradě objektu (bazény, oplocení pokud nebylo součástí stavebního povolení, atd.). Následně by to mělo výrazně negativní vliv na úřady územního plánování, které jsou dnes neskutečně zahlceny činnostmi danými novým Stavebním zákonem, a takto by se museli zabývat vymezování zastavěného území pro jednu obec třeba několikrát za rok. Jaromír Mejsnar 2.2.2007 11:24:5012.2.2007 11:25:51

Přidat nové téma do diskuse

Jméno:
Email:
Téma:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 8. 2017 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2017