Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Tematická skupina: Opatření obecné povahy

TémaAutorVloženoPočet příspěvků k tématuPoslení příspěvek k tématu
Některá města vydávají OOP na zákaz ubytovacích zařízení. Váš názor? U nás panuje názor, že problémovou skupinu lze ubytovat kdekoli i třeba v soukromém bytě či RD a nikdo neuhlídá můj nelegální příjem z příspěvků státu na bydlení. Je to skupina obyvatel, která nemá ponětí o tom, že jejich ubytovatel není registrován a jdou si pro příspěvky s papírem, na němž je uvedeno číslo účtu ubytovatele, že se jedná o sociální službu a pracák nemá nástroj, jak to uhlídat. Pak můžeme zakazovat stavět cokoliv! Je to o státním nastavení. čech 18.7.2014 9:02:23415.9.2014 9:14:25
Jsou vydány ZÚR, které stanovují nový koridor územní rezervy pro silnici, v ÚP ještě nedošlo k zapracování ani zpřesnění tohoto koridoru. Je správné v rozsahu tohoto koridoru s ohledem na § 36 odst. 1 stavebního zákona (kdy "V územní rezervě jsou zakázány změny v území, které by mohly stanovené využití podstatně ztížit nebo znemožnit")nerozhodovat podle částí územního plánu, které jsou v rozporu se ZÚR (viz § 54 odst. 5 stavebního zákona) a žádost o umístění stavby zamítnout? 22.5.2014 17:33:54118.7.2014 9:04:53
Prosím o Váš názor, řešíme problém, kdo má postavení dotčeného orgánu při projednávání územního opatření o stavební uzávěře. (§98 odst. 2 SZ) V žádných publikacích a metodických publikacích jsme na odpověď nenarazili. Díky za pomoc. Petr 18.6.2012 13:14:38819.9.2014 10:14:30
Vážení kolegové, mám dotaz. Který správní orgán oznamuje podle § 173 odst. 1 správního řádu veřejnou vyhláškou vydání opatření obecné povahy? Je to zastupitelstvo příslušné obce (např. při změně ÚPO) nebo příslušný úřad územního plánování? A kde všude toto oznámení musí být zvěřejněno? Jak to děláte? 28.4.2008 10:05:45518.7.2014 9:08:45
§ 101 NSZ Narazil jste už prosím někdo na § 101 NSZ? 1) KDO vydává opatření obecné povahy dle tohoto paragrafu? - Obecný stavební úřad, nebo orgán územního plánování? 2) Opatření obecné povahy se vydává podle § 171 Správního řádu, nebo nějakým jiným způsobem v rámci projednávání územního plánu? 3) Jaké má mít opatření náležitosti, aby předkupní právo katastr zapsal? Díky za radu v kterékoliv části dotazu. V. Drobná 23.3.2007 12:56:35529.1.2009 7:03:51

Přidat nové téma do diskuse

Jméno:
Email:
Téma:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 23. 5. 2017 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2017