Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dobrý den, ohledně ÚAP bude ješte jistě mnoho nejasností. V tuto chvíli mě trápí otázka získávání údajů o území. Netuším, kdo jsou vlastně Ti poskytovatelé dat, myslím jmenovitě firmy. Neexistuje nějaký seznam poskytovatelů pro různá území? Dále mě také zajímá, zda v žádosti o údaje o území posílané pořizovatelem musí být vypsány sledované jevy, kterých se údaje týkají, nebo zda se stačí odkázat na přílohu 1. vyhlášky nového stavebního zákona. Děkuji. -JN-

PříspěvekAutorVloženo
Obávám se že žádný "univerzální" seznam poskytovatelů údajů neexistuje. Já jsem se to snažil řešit na Útvaru hlavního architekta Magistrátu města Ostravy v r. 2004 založením oddělení územně technických podkladů (později ÚAP) s tím, že v týmu byly zařazeni tzv. správci a pořizovatelé ÚTP (technická infrastruktura, ŽP, LPF, ZPF apod.), kteří měli mj. za úkol sami aktivně vyhledávat potenciální poskytovatele údajů a dohodnout s nimi způsob předání dat. Tam kde spolupráce existovala již před r. 2007, na základě smluv, jsme připravovali změny těchto smluv tak aby předávaná data splňovala požadavky na ÚAP (zjm. technická infrastruktura). Tento způsob byl úspěšný, bohužel moje oddělení bylo k 23.1.2007 zrušeno a jeho pracovníci převedeni na jinou práci. Takže jak to bude s ÚAP na ÚHA dál nevím, neb jsem jako "nadbytečný" :-) dostal výpověď a od 1.4.2007 odcházím "na volnou nohu". Doporučení : zřídit tým obdobný mému si mohou dovolit pouze velké úřady. Menším doporučuji prvotní pořízení ÚAP na klíč externí firmou a to včetně sestavení seznamu poskytovatelů a komunikace s nimi. Jaroslav Kotík 19.2.2007 8:13:50

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 1. 12. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021