Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Tak nám schválili novelu stavebního zákona. Sněmovna přehlasovala senát a bude se stavět i mimo zastavěné území.

PříspěvekAutorVloženo
Takže ... ode zdi ke zdi. Budiž polehčující okolnost, že tyto obce již mohou čerpat peníze z EU. 3.6.2008 15:22:50
Nyní se na stavebních úřadech připravte, to jste ještě nezažili.Nejlépe jsou na tom obce,které nemají územní plány. 3.6.2008 11:06:57
Má číslo 191/2008 Sb. a platí od 3. června 2008 Jura 2.6.2008 11:10:32
Bude to už brzo. Mrkněte na http://www.sbirka.cz/POSL4TYD/pohled.htm Jura 26.5.2008 15:20:38
Nevíte, kdy nabývá tato schválená novela účinnosti? 26.5.2008 10:48:24
http://www.hrad.cz/cms/cz/info_servis/tiskove_zpravy/5401.shtml 22.5.2008 14:46:43
Zastupitelstvo se schází 4-5x do roka. Bezva 22.5.2008 10:23:34
Nejlépe tam, kde tu pasoucí zvěř budou moct střílet rovnou z oken ložnice. 19.5.2008 13:13:29
Přijímám sázky na to, kdo budou ti první, co budou stavět zemědělské stavby s bytem v lesích, na lukách a pastvinách, nejlépe nedaleko zurčících potoků na úpatí bílých skal s osluněnou travnatou plání, na které se bude pást lesní zvěř a poskytne tak stavebníku malebný pohled na tu naši zemičku, na tu boží zahrádku :))))))))). No přece zastupitelé, nééé? Jo, pardon - ještě bratr Rus. Ale to bude brzy to samé. Sibi 15.5.2008 13:17:02
To řešení je opravdu pikantní.Umístit stavbu budeme moci jen se souhlasem zastupitelstva. To by jako jeden z předpokladů vydání ÚR v podstatě stačilo.Ne, poslanci to museli vyšperkovat tím, že obci vzali postavení účastníka řízení (tím ji vyřadili z § 85) a dali pro tento případ nálepku dotčeného orgánu. Co tím mysleli ví bůh, jen tím lidi blbnou.Pokud v zákoně není uvedeno, že obec v těchto případech vydává závazná stanoviska, tak není DO podle § 149 SŘ. Mimochodem takovým (ne)"dotčeným orgánem" je úřad územního plánování, pokud nevydává ÚR, který také není tím pravým DO, a podle MMR vydává jen nezávazná vyjádření jako jen z podkladů pro rozhodování. 15.5.2008 7:10:07
Koho by to v tomhle státě bolelo? Vždyť nikdo za nic nezodpovídá a každý je nahraditelný. 14.5.2008 16:41:27
Kdo bude za dotčený orgán "zastupitelstvo" podepisovat? Ví to někdo? A co budou vydávat? Rozhodnutí, vyjádření, závazné stanovisko, souhlas, nesouhlas ... Jaká bude jejich právní subjektivita? A jak budeme jejich výtvory koordinovat s ostatními? To bude asi pěkný bordel. Kámoš kámošovi dá papír za zastupitelstvo pro stavbu ve volné krajině, my to z nějakých důvodů zamítneme a vůbec nebudeme mít problémy s podjatostí a dalším setrváním v úřadu, atd. atd. Navrhuji řešení: je nás řádově tisíce. Co takhle už s tím něco dělat a dát najednou k 1.červnu řádově tisíce výpovědí :))) Sibi 14.5.2008 15:57:22
Vidím, že Helena to nečetla. U těch staveb pro zemědělství se nepožaduje "nalepenost" na zastavěné území. A obec nebude účastníkem řízení. Naopak zastupitelstvo bude mít postavení dotčeného orgánu. A nikoho nezajímá, že to není v souladu se zákonem o obcích. 14.5.2008 15:42:50
Včera jsem byla na školení..nebude to jen tak jednoduché stavět mimo zastavěné území,nové plochy musí být "nalepeny" na stávající a je to myslím omezeno do roku 2015,postavení obcí jako dotčených orgánů státní správy hodně pomůže v regulaci, měli se spíš zaměřit na stavby RD svépomocí nad 150metrů čtvr.,ale lobing je lobing Helena 14.5.2008 14:43:32
Nevím, proč si s tím "lámat" hlavu. Asi to tak zákonodárci chtěli. 14.5.2008 13:48:57
Více se obávejme chytrolínu, kteří nám budou tvrdit, že si nejdříve v polích postaví dům a poté začnou hospodařit. 14.5.2008 13:17:09
Taky bude fajn, až budeme posuzovat co je a co není stavba pro zemědělství a počítat jednu třetinu celkové podlahové plochy. 14.5.2008 12:16:27
Mně na tom nejvíc děsí ty "stavby pro zemědělství s byty pro trvalé bydlení". Ty budou možné kdekoliv ve volné krajině. 14.5.2008 9:34:33
Jestli jste už onu novelu četli, pak víte, že s tím stavěním všude to zase nebude tak úplně pravda. Jenom zase rozšířili novináři svůj výklad, ale všechno je jinak jako vždycky. 14.5.2008 7:59:06
Parlament ČR, Poslanecká sněmovna, usnesení 785, sněmovní tisk 259/3, viz http://www.psp.cz/cgi-bin/eng/sqw/text/tiskt.sqw?o=5&ct=259&ct1=3 Ludmila 12.5.2008 17:10:56
Ale v návrhu to není, tak kde je to uvedeno? Zatím jenom na Novinkách, nebo také jinde? 12.5.2008 14:37:57
To bude "něco" !!! 12.5.2008 12:28:03
Kde je to napsáno? 12.5.2008 11:51:06

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 12. 2018 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2018