Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Měl bych dotaz ohledně způsobu aktualizace ÚAPeček. Osobně mám na to dvojí pohled, za PRVÉ to zadat tak jak jejich tvorbu nějaké externí firmě a mít to uděláno jako celek, a nebo za DRUHÉ uvažuji o samostatném zpracování podkladů, přípravu výkresů a jejich tisk úřadem a k tomu částečnou výpomoc externisty při zpracování RURÚ. Co tomu říkáte Vy ostatní? Je potřeba mít autorizovaného architekta nebo není problém si to zpracovat vlastními silami? Všem předem dík za názor ..

PříspěvekAutorVloženo
Veškerá data si zpracováváme sami (převod, editace, aktualizace, výkresy a jejich tisk). Data převádíme do datového modelu Hydrosoftu na základě doporučení kraje. Od externí firmy požadujeme letos zpracovat textovou část RURÚ. Ale možná, že to všechno děláme špatně, jelikož dle autorů stavebního zákona, jakákoliv manipulace se zdrojovými daty od poskytovatele(převody do jiných formátů, editace apod.) od poskytovatele znamená, že odpovědnost za ně má ÚÚP. A dnes jsem se z kraje dozvěděl, že pokud stahujeme data z různých portálů, kde je součástí i pasport např. v pdf a není-li digitálně podepsán je neplatný - výklad též z MMR. Bárta 16.4.2010 12:54:31
To jste kabrňák. Ale šetříte státní peníze určené pro úap. Faktem je, že znalost území je víc než nutná. My jsme od začátku navigováni krajským úřadem a ten bohužel teď s každým svým dalším krokem šlape vedle. Jedná se metodiku sjednocení a zatím napáchali víc zmatku než užitku. Tak jsme se taky rozhodli, že budeme samostatní. :)) 13.4.2010 10:49:23
Vzhledem k naší situaci na úřadu (kvůli které jsme nedosáhli na dotace) jsem musel první ÚAP zpracovat sám. Pouze jsem vzhledem k času nechal zpracovat identifikaci problémů a grafickou podobu výkresů včetně tisku. Vzhledem k tomu přčedpokládám, že aktualizaci budu provádět rovněž samostatnou cestou a jediné, co nechám externě, bude samotný tisk. Osobně tuto cestu mohu doporučit, je to sice hodně náročné, ale mám ÚAP takové, jaké je chci mít, území znám líp, než kterákoliv firma a úřad opět ušetří statisíce (aniž by o tom věděl :-). Adam B 13.4.2010 8:41:02
Povinnou dvouletou aktualizaci zadáváme externí firmě ke kompletnímu zpracování. I když z § 158 nevyplývá potřeba mít na zpracování takovéto dokumentace autorizaci, jeví se nám to výhodnější. Jeden zpracovatel udělá vše.. nastuduje podklady a data, zpracuje rurú, připraví výkresy, převede do gis apod. Na to my tady zase tolik sil nemáme. 12.4.2010 8:52:23

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 19. 10. 2018 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2018