Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Myslíte, že podle novely SZ nebudeme vůbec povolovat sjezdy na komunikace?

PříspěvekAutorVloženo
Sjezdy dle zákona č.13/1997 Sb. (§ 14) NEJSOU součástí ani příslušenstvím dálnice, silnice či místní komunikace, takže speciální stavební úřad pro stavby dopravní není příslušný to řešit a dle judikátu NSS čj. 1 AS 78/2011-58 silniční správní úřad neřeší a nemůže řešit ochranu vlastnického práva k pozemkům, ale posuzuje navrhované dopravní připojení z hlediska bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Au. 14.1.2013 14:06:06
Podle § 80 odst. 3 písm. b) odstavné, ... plochy do 300 m 2, které neslouží pro skladování ... nevyžadují rozhodnutí ani územní souhlas 10.1.2013 11:54:21
Ale § který? 10.1.2013 11:50:43
Územním souhlasem. 10.1.2013 11:17:09
A podle jakého § budeme povolovat tyto zpevněné plochy např. pro odstavení auta? 10.1.2013 10:40:34
Sjezd je podle mě jenom úprava pozemní komunikace (např sklopení obrubníku) umožňující připojení sousední nemovitosti. Navazující zpevnění pro příjezd je buď účelová PK (veřejná nebo neveřejná) nebo zpevněná plocha. A 13.12.2012 10:03:14
Ale rozhodnutím silničního správního úřadu se povoluje pouze připojení v konkrétním místě komunikace. A co dál ta zpevněná plocha, která slouží pro příjezd k pozemku? 13.12.2012 9:44:34
Nevyžadujou ÚR dle § 79 odst. 2) i). Dle § 103 nevyžadují SP ani ohlášení záměry uvedené v § 79 odst. 2. Já bych řekl že ze strany stavebního úřadu nic. JL 12.12.2012 14:03:17
no jo, z §104 sjezdy zmizely; bude to asi na výkladu, jestli (asi) stavebním povolením a kdo. Byl bych radši, kdyby to dělal speciální stavební úřad sám... :-) VH 12.12.2012 13:43:31

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 18. 8. 2018 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2018