Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Kolegové, myslíte si, že nové ustanovení § 1243 (právo stavby) má nějaký dopad na stavební zákon a na to, jaký doklad bude stavebník po 1.1.2014 předkládat stavebnímu úřadu jako „doklad o právu provést stavbu“ (v územním řízení), popř. „doklad prokazující právo založené smlouvou provést stavbu“ (při ohlášení, ve stavebním řízení) dle stavebního zákona? Bude dokládat: a) smlouvu „o právu provést stavbu“ tzn. v podstatě jakoukoliv libovolnou, obecnou (nepojmenovanou) smlouvu, jako doposud, b) nebo bude předkládat smlouvu o právu stavby uzavřenou podle § 1243 odst. 1 NOZ, c) nebo bude toto právo prokazovat nikoliv smlouvou samotnou, ale výpisem z katastru nemovitostí ("veřejný seznam" podle odstavce 2), kde bude toto právo stavby již zapsáno?

PříspěvekAutorVloženo
Na poradě stavebních úřadů nám k tomuto bylo řečeno, že stavebník bude své právo prokazovat smlouvou o právu stavby v KN a zároveň bude předkládat i tu smlouvu samotnou, abychom přesně věděli, jaký je rozsah jeho práva a jaké jsou ve smlouvě podmínky. Abych byla přesná, bylo nám řečeno, že takhle nějak by to mělo být správně, ale že to nikdo úplně přesně neví a že až čas ukáže. Tak nevím. LA 3.1.2014 12:56:54
Já bych to viděl jako doposud u přípojek a pod. na souhlas vlastníka pozemku, jinak až po zápisu práva stavby do KN. a 16.12.2013 13:02:24

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 18. 8. 2018 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2018