Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Ad výjimka- pokud speciální SÚ povede společné řízení na studnu, kdo bude udělovat pro tuto stavbu výjimku např. § 24a 501/2006 Sb.? Obecný či speciální stavební úřad ?

PříspěvekAutorVloženo
stavi: to je vlastně fakt, společné povolení speciální SÚ vydat umějí, ale samostatné územko neumí. Takže bych to viděl na žadateli - ať se sám rozhodne, kde si chce nechat povolit výjimku :D. Krásně nám to novelou zpřehledňují. To by chtělo další metodiku... XML 7.2.2018 8:35:19
Dobré dopoledne kolegové, jsem stejného názoru jako Alena a rovněž RARY. Pavle v tom našem "novelizovaném zmetku SZ § 96b, odst. l " to není, t.j. ZS se pro výjimku nevydává. Stavi. stavi 7.2.2018 8:24:00
Jestli bude žádáno samostatně o výjimku tak ještě nemusí být zřejmé zda bude následovat společné řízení pak není důvod aby výjimku neřešil obecný SÚ, když společně tak speciální. JL 7.2.2018 8:12:44
K výjimce určitě NE závazné stanovisko ÚÚP. U společného povolení, které nahrazuje územko a stavebko, je speciální SÚ příslušný k povolení územně i stavebně. Podle zákona je tedy speciální SÚ příslušný i k povolení výjimky, jak je uvedeno v § 169 odst. 3. Zde se ani nic nepíše o územku nebo stavebku, prostě výjimku řeší ten, kdo je příslušný rozhodnout ve věci - a to je speciální SÚ. XML 7.2.2018 8:10:49
Vodoprávka, tak uvádí i KÚ. P.Š. 7.2.2018 8:05:36
To Pavel: § 96b odst. 1 SZ: "Jestliže vydání rozhodnutí nebo jiného úkonu podle části třetí hlavy III dílů 4 a 5, § 126, 127, 129...". Výjimku řeší § 169 SZ, z toho mi vyplývá, že není ve výčtu rozhodnutí (nebo jiných úkonů) uvedených v § 96b odst. 1 SZ. Ale třeba se mýlím. Alena 7.2.2018 7:56:36
Vodoprávní úřad je (minimálně) ORP, ZS UUP si obsatrá sám 7.2.2018 7:49:13
To Alena: "Závazné stanovisko ÚÚP bych nepožadovala (viz § 96b odst. 1 stavebního zákona)." ... nevidím v textu, proč byste nepožadovala? Pavel 7.2.2018 7:44:59
Souhlas s RARY, o výjimce rozhodne stavební úřad, který vede společné územní a stavební řízení (v případě studny speciální stavební úřad). Tvrzení anonyma (6.2.2018 14:20:06) nemá oporu v zákoně. Závazné stanovisko ÚÚP bych nepožadovala (viz § 96b odst. 1 stavebního zákona). Alena 6.2.2018 15:52:44
A musí být k žádosti o udělení výjimky závazné stanovisko ÚÚP? 6.2.2018 14:59:13
Dle kraje se příslušnost posuzuje podle toho, kdo je příslušný vést (samostatné) územní řízení. A to je stále obecný stavební úřad. 6.2.2018 14:20:06
V § 169 odst.3 a4) stavebního zákona o výjimce rozhoduje stavební úřad příslušný rozhodnout ve věci. Z toho mě vyplývá, že pokud bude ve společném řízení rozhodovat speciální stavební úřad, tak i ten bude povolovat výjimku. RARY 6.2.2018 13:59:11
Náš kraj říká, že obecmý. Ale z textu zákona to tak úplně nevyplývá. a 6.2.2018 13:46:49

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2018 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2018