Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Včera jsem měl jednání na společnostech E.ON ČR, Vodárenské akciové společnosti a plynárnách a vůbec to nevypadalo dobře. Všichni tito správcové sítí mají v úmyslu zpřístupnit data formou internetového přístupu jen na prohlížení, což naprosto neřeší náš problém. Dále všichni kategoricky odmítají garantovat případně poskytnutá data. Tak teď co s tím. Zadávat přeměření všech sítí a všechno jim to dát k úhradě, to se mi vysmějí. Asi by to chtělo vyvolat jednání mezi MMR a MPO ať na to dají nějaký pokyn shora.

PříspěvekAutorVloženo
co se týče dat .. tak data od plynařů (konkrétně JMP) mám již k dispozici a to formou předání CD (bezplatně) a následná aktualizace bude probíhat přes webové rozhraní (jednoduché stažení). Stažením již byla také získána dat o d RWE Transgas a stejně to dopadne asi se zmiňovaným E.ON ČR (aspoň dle jejich přítomnosti na geoportálu .. největší problém zatím vidím u vodáren a ČEZu (minimum dat digitálně - aspoň u nás) Janík 30.3.2007 13:39:55
Když vyjdu z toho, k čemu ÚAP potřebuji, nevidím důvod proč bych musel mít přístup k datům pořizovatele s právem editace, postačí mi pouze přístup např.přes WMS a obrazy dat všech poskytovatelů si sestavím jak budu potřebovat ve svém GISu. Podmínkou je ,aby vše bylo v S-JTSK. Stejným způsobem připojím data z připravovaného serveru MŽP a v případě prohlášení všech poskytovatelů, že jejich na netu presentovaná data jsou aktualizována např. každý den, týden, měsíc... (viz. ČÚZaK)odpadá mi evidence, neustálé sledování a obesílání - škemrání o aktuelní data a mohu se věnovat pořizování dat spadajících do komptetnce ORP, která také vystavím pro ostatní (např.KÚ). Pro svá data taktéž vystavím certifikát a tak si vzájemně vyjdeme vstříc bez nutnosti finančně náročného zásahu třetí externí firmy, která mi vnutí nějaký systém, na který je zvyklá a ač s ní bude uzavřena smlouva o spolupráci, zrovna nemůže nová data pracně získaná od poskytovatele XY zapracovat do jejich, vámi používaného systému, protože příslušný pracovník, který má váš region na starosti je na dlouhodobé stáži (dovolené) v zámoří. Domnívám se, že dobu posílání si disket a cédéček poštou a neustálého přesvědčování se prostřednictvím orazítkovaných papírů o aktuálnosti těch, či oněch dat a v neposlední řadě účtování si za to, že pan X překopíruje (vypálí) něco, někam a pošle to,je na čase nahradit novými technologiemi. Toto je pouze názor na možné řešení, co vy na to. Všem pořizovatelům ÚAP hodně štěstí a zdar jejich práci. VlKa 29.3.2007 12:18:54

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 1. 12. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021