Ministerstvo pro místní rozvoj ČR  1000 OTÁZEK KE STAVEBNÍMU PRÁVU
se zaměřením na problematiku územního plánování
Ústav územního rozvoje 

1000 otázek ke stavebnímu právu je součástí Konzultačního střediska ke stavebnímu právu. Činností Konzultačního střediska byl Ministerstvem pro místní rozvoj ČR (MMR ČR) pověřen Ústav územního rozvoje (ÚÚR).
Konzultační středisko má za cíl sjednocovat postupy pro výkon státní správy při aplikaci stavebního zákona č. 183/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů.


1000 OTÁZEK KE STAVEBNÍMU PRÁVU
se zaměřením na problematiku územního plánování


Je otevřeným, průběžně aktualizovaným katalogem otázek a odpovědí na úseku územního plánování.


1000 otázek ke stavebnímu právu vychází ze zodpovězených otázek, které byly od 1. 10. 2006 přijaty, zpracovány a zodpovězeny a po jejich zobecnění případně zveřejněny na webových stránkách ÚÚR v této rubrice.


Otázky a odpovědi rubriky 1000 otázek vycházejí ze skutečných dotazů a odpovědí Konzultačního střediska, jsou ale zjednodušeny a zevšeobecněny, případně upraveny tak, aby daný problém mohl být řešen a vysvětlen z více úhlů pohledu.


Odpovědi v rubrice 1000 otázek jsou odbornými názory, nikoliv právními výklady. Odpovědi rovněž nejsou stanovisky ve smyslu § 4 stavebního zákona, ale slouží jako podklady pro sjednocení postupů pro výkon státní správy při aplikaci stavebního zákona v praxi a nelze je používat jako oficiální dokumenty v případných správních či soudních řízeních.


Po novele č. 225/2017 Sb., zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, která je účinná od 1. 1. 2018, prochází rubrika 1000 otázek rozsáhlou aktualizací odpovědí. Při aktualizaci budou původní okruhy otázek doplněny o nová hesla. Odpovědi obsahují, tam, kde je to účelné, odkazy na metodické návody, publikace a jiné materiály, uveřejněné na stránkách MMR, ÚÚR a dalších. Jednotlivé odpovědi jsou opatřeny datem zveřejnění nebo datem jejich aktualizace (například: Aktualizace 2018.), proto je třeba věnovat pozornost datu aktuálnosti dané odpovědi.


Uveřejněné otázky se týkají pouze problematiky územního plánování, jelikož dle dohody ředitelů odboru stavebního řádu MMR a odboru územního plánování MMR bude nadále problematiku stavebního řádu a územního rozhodování řešit pouze odbor stavebního řádu MMR.
V následující aplikaci jsou otázky řazeny:

Odpovědi na otázky lze vyhledávat také podle textového řetězce – HLEDÁNÍ.


Každý tematický okruh obsahuje množství abecedně řazených a podle věcného zaměření příbuzných hesel.


Pro seznam tematických okruhů klikněte na SEZNAM TÉMAT.

Pro seznam hesel klikněte na SEZNAM HESEL.TOPlist Napište nám | © Ústav územního rozvoje, 2008–2018. Všechna práva vyhrazena. | XHTML 1.0 valid