Česky English Deutsch Francais

Téma 8 – Výzkum a vývoj

Naplňování opatření Ústavem územního rozvoje ve spolupráci s odborem územního plánování MMR


Opatření 8.2.3

Podporovat publikování výsledků výzkumů (českých i zahraničních), které se zaměřují na vliv kvality prostředí na člověka.

Zodpovědnost: MMR
Spolupráce: MŽP, MŠMT, AUÚP, ČKA, ČKAIT, ÚÚR, vysoké školy, neziskové organizace
Termín: průběžně

Výstup

Úkolem zadaným MMR Ústavu územního rozvoje je shromažďovat výsledky výzkumů, které se zaměřují na vliv kvality prostředí na člověka. Zveřejňovat na internetových stránkách ÚÚR a v časopisu Urbanismus a územní rozvoj odkazy na projekty vysokých škol, na výzkumné projekty podpořené TAČR a na další zjištěné výzkumné práce.

Cílem je informovat o výsledcích výzkumu a vybraných souvisejících pracích a zprostředkovat jejich výsledky, pokud jsou veřejně dostupné na internetových stránkách.Aktualizovaný seznam vybraných výsledků výzkumů I – Zdroj: Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

I. Nejsystematičtější přístup k řešení zadaného úkolu je vyhledávání výsledků výzkumů zaměřených na vliv kvality prostředí na člověka z centrálního celorepublikového zdroje, jakým je Rejstřík informací o výsledcích (též RIV) Informačního systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.

Pro snadné uživatelské vyhledávání sestavil řešitelský kolektiv výběr výsledků výzkumu do předloženého souboru v podobě PDF. Uvedený soubor bude aktualizován v závislosti na aktualizaci RIV.

Adobe Acrobat PDF Aktualizovaný seznam vybraných výsledků výzkumů I
Zdroj: Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací

(PA-tema-8-is-vavai-2021-04-01.pdf, 1 786 kB, zveřejněno 03/2017, poslední aktualizace 04/2021)

Aktualizovaný seznam vybraných výsledků výzkumů II. Zdroj: Knihovna ÚÚR – Novinky

II. Druhým zdrojem výsledků výzkumů zaměřených na vliv kvality prostředí na člověka je databáze Knihovny ÚÚR, specializované zejména na architekturu, územní rozvoj a související obory. Knihovna pravidelně odebírá kolem tří desítek titulů českých odborných časopisů a zhruba 20 titulů zahraničních časopisů. Sleduje nabídku odborných publikací a doplňuje knihovnu o vybrané tituly. Měsíční přírůstky zveřejňuje ze své databáze v rubrice Novinky. Ty zahrnují články z časopisů, knihy, zprávy a elektronické zdroje. Řešitelský kolektiv vybírá relevantní informace z Novinek – počínaje č. 11/2016.

Pro snadné uživatelské vyhledávání sestavil řešitelský kolektiv výběr výsledků výzkumu do předloženého souboru v podobě PDF. Uvedený soubor bude aktualizován čtvrtletně.

Adobe Acrobat PDF Aktualizovaný seznam vybraných výsledků výzkumů II
Zdroj: Knihovna ÚÚR – Novinky

(PA-tema-8-novinky-uur-2021-07-01.pdf, 1 859 kB, zveřejněno 03/2017, poslední aktualizace 07/2021)

TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 13. 7. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021