Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Sháním jakoukoli informaci. Koupil jsem pozemek, který je určen (studií města) k zástavbě. Pozemek se nachází v zástavbě (některé domy již stojí, jiné se budují) a já mám nyní s novým platným stavebním zákonem problém - nemohu si podat žádost o územní rozhodnutí, potažmo o stavební povolení. Musím čekat do doby, než bude schválen územní plán. Něco jsem si již přečetl o možném vymezení zastavěného území. Vůbec mi připadne proti logice, když nemohu stavět na území, které bylo studií města určeno k zástavbě a kde se v současné době staví a nesmyslně musím čekat na schválení územního plánu, který bude tak nebo tak schválen. Předem děkuji za odpověď - emailem.

PříspěvekAutorVloženo
Zkuste se podívat na odpověď v sekci "často kladené otázky - územní řízení" je to cca 17. odrážka, začíná: "Do 31. 12. 2006 sloužil ....", tam je jedna z možných odpovědí na Váš problém. Záleží ovšem hlavně na stanovisku místně příslušného úřadu. Další možností je provést vymezení zstavěného území podle skutečného stavu v terénu, což je rychlejší proces než schvalování územního plánu. Dále mne napadá otázka: Jak se povolovaly ty ostatní domy -pro každou stavbu bylo vydáno územní rozhodnutí nebo je vydáno jedno pro celou oblast řešenou přemětnou studií? Jarka H. 12.4.2007 7:50:59
Bohuzel je velky rozdil v zastavenem a zastavitelnem uzemi. Sice se muj pozemek nachazi v zastavenem uzemi, ale s plaznosti NSZ se jiz nejedna o zastavitelne uzemi. Od 1.1.2007 lze stavet pouze tam, kde ma obec schvaleny uzemni plan, kde uzemni plan neni, plati hranice intravilanu z mapovych podkladu do r. 1966. Studie je sice jako jedna z moznych podkladu pro uzemni plan, ale neni zavazna. Roman 11.4.2007 23:48:58
Nějak tomu nemohu porozumět: Proč byste nemohl stavět, když je pozemek v zastavěném území? Když už tam některé domy stojí, znamená to, že území je zastavitelné. Město určitě studii projednávalo a zastupitelstvo k ní přijalo usnesení. Považovala bych studii v tomto případě za jeden z možných územně plánovacích podkladů, zvláště když se jedná o podklad před 1. 1. 2007. Jarrka H. 11.4.2007 8:44:09
Diky za reakci. Kazdopadne nez se nekdo tam nahore probudi, ubehne spousty casu. Nikam nespechaji, proc taky, ze? Roman T. 10.4.2007 23:36:19
Máme podobný problém. Obec nemá dosud územní plán. Koupili jsme pozemek, na kterém stavební komise obce povolila stavět, ale nový stavební zákon nám to v daném místě neumožňuje. Jsme také nuceni čekat na schválení územního plánu (minimálně 2 roky). Televize Nova 24.3.07 uveřejnila zprávu, že ministerstvo usiluje o úpravu stavebního zákona v tomto smyslu (třeba stanovením přechodného období). Můžeme očekávat, že případná úprava proběhne ještě v tomto roce? Také prosím o odpověď emailem. I.F. 2.4.2007 19:30:22

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021