Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Máme takový malý problém, víme, že se číslo popisné, dá vydat na kolaudační souhlas, ale vydáváme ho i předběžně bez kolaudace, s tím, že toto čp, bude platné a přidělené ke stavbě i po kolaudaci. Děláte to taky tak? nebo na to máte jiný "manuál"? Díky za odpověď. I

PříspěvekAutorVloženo
Zeptejte se na Vašem obecním/městském úřadě, my s tím nemáme nic společného. a 23.5.2016 7:45:50
číslování se provádí podle zákona o obcích 22.5.2016 22:05:10
Dobrý den, rád bych se zeptal: mám na pozemku malý zahradní domek, na který není potřeba stavební povolení, a chtěl bych do něj umístit provozovnu, tj. vlastnit číslo popisné. Je to možné? Díky za odpověď! J. D. Jan Ducháček 22.5.2016 21:33:15
Přidělíte číslo i při kolaudaci části stavby (bytový dům + provozovna v 1.NP) schopna užívání provozovna 1.NP Jana 25.6.2012 15:01:11
Katastrální úřad vyžaduje pro zápis stavby oznámení o užívání (kopii), GP a doklad o přidělení čísla. Nikdo nezkoumá, jestli SÚ nezakázal užívání stavby. A pak není problém ani s přihlášením k trvalému pobytu na evidenci obyvatel, i když stavbu nelze užívat. A zase jsme u tohot, že kolaudační rozhodnutí bylo napořád a mělo nějakou váhu. A navždy, i pro budoucí vlastníky stavby, dědice... 11.5.2012 12:57:25
To co popisujete (přihlašování k trvalému pobytu do nezkolaudované stavby) by se stávat nemělo, je to jednoznačně chyba příslušných úředníků, ale stavební úřad to nemůže nijak ovlivnit, nemá jak. Například u nás by se to nestalo, naše obec do nezkolaudované stavby nikoho nepřihlásí, dokonce i u zkolaudovaných stávajících staveb se v pochybnostech ptají stavebního úřadu, o jakou stavbu jde a zda je určena k bydlení (jeden se chtěl např. přihlásit do své pekárny). 11.5.2012 7:29:16
V § 121 odst. 2 se říká, že po předložení podkladů uvedených v odstavci 1 vyzve stavební úřad obec k přidělelní čísla popisného. Nic se tam neříká, že pro stavbu musí být vydán souhlas s užíváním nebo kolaudační souhlas. Může se stát, že užívání stavby zakážeme a přesto bude mít číslo popisné. Tkto se tam můžou lidé nastěhovat i bez našeho souhlasu, jak to mnohdy dělají. Prodají si svůj byt a pak nás nutí, abychom povolili užívání v domě plném závad, protože nemají kde bydlet. No a jelikož mají přidělené číslo popisné, nic jim nebrání se tam nastěhovat a přuhlásit k trvalému pobytu. 11.5.2012 7:03:42
Časovou posloupnost kolaudace - přidělení č.p. žádný zákon neupravuje, ale logicky číslo popisné musí být známo nejpozději při vydávání kolaudačního souhlasu, když musí stavební úřad musí do 3 dnů po "kolaudaci" zapsat stavbu do RUIANu, a tam se bez č.p. neobejde. Podle § 121/2 SZ má stavební úřad vyzvat příslušnou obec k přidělení č.p. hned po podání oznámení o užívání stavby, KL 10.5.2012 14:39:11
...no právě v tom ty malé obce dělají pěknej bordel!! a napomáhají tak k porušování zákona ... čp. nebo če. oficiálně jedině po kolaudaci! xy 9.5.2012 10:38:50
předběžně bez papíru mu řekneme číslo jaké dostane ať si nahlásí kde potřebuje - oficiální přidělení až po kolaudaci 28.3.2011 12:46:32
Tak na co se vlastně ptáte? Když ho přidělíte v rozporu se zákonem, nesete za to plnou odpovědnost. Jakou máte záruku, že stavba je provedena v souladu se stavebním povolením či ohlášením? 24.3.2011 14:49:56
vím, že malé obce to dělají úplně normálně, kvůli zvýšení počtu obyvatel, a jde to, proto se ptám. 24.3.2011 14:42:55
Tak to se dopouští přestupku nebo deliktu. Je za to poměrně slušná pokuta. Tak směle do toho, pomozte mu elegantně do pekel. 24.3.2011 14:37:18
ale on už tam bydlí, a potřebuje i trvalý pobyt, popelnice atd? dá se mu nějak elegantně pomoci? 24.3.2011 14:20:05
Ať si nechá zapsat rozestavěnou stavbu. Tam čp. nepotřebuje. 24.3.2011 14:18:03
ano to vím, ale, jak mám pomoci občanovi, který na dodělání novostaby potřebuje úvěr, hypotéku...., a všude chtějí výpis z katstru, a tam jej dostane, až z číslem popisným? jak to děláte jinde? Děkuji za odpověď. 24.3.2011 14:08:19
Náležitosti stanoví zákon o obcích § 31a 24.3.2011 12:51:26
a co přikládá vlastník k žádost o vydání? I. Ivan 24.3.2011 10:18:54
U nás vydává čp. správní odbor buď na základě žádosti vlastníka nemovitosti nebo výzvy SÚ po kolaudaci. J. H. 24.3.2011 10:10:57

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 27. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021