Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dobrý den, prosím o radu.V příštím roce (2013) bychom chtěli postavit přístřešek na auto. Zjistili jsme, že podle novelizovaného stavebního zákona 2013 paragraf 79 odstavec 2 písmeno "o" , že lze přístřešek postavit bez ohlášení či stavebního povolení. Je to možné i v případě pokud přístřešek nebude stát na stejné parcele jako stojí náš dům? Stál by na parcele, která je v katastru vedena jako "ostatní komunikace". Vzdálenost od hranic sousedních pozemků bude menší než 2metry, ale sousedé se stavbou souhlasí. Je třeba od nich získat písemný souhlas? Pokud ano, platí stále, že taková stavba nevyžaduje stavební povolení nebo ohlášku? Děkuji

PříspěvekAutorVloženo
Zeptejte se na vašem stavebním úřadu. Zr 12.8.2014 8:28:44
Dobry den chtěl bych se zeptat jestli je potřeba ohlašení na udělaní přístřešku z věšaku. Je to umenší bytovky a souhlasila by polovina majitelů . Marek 12.8.2014 0:28:44
Vážení tazatelé, toto není poradna pro veřejnost. Nejrozumnější řešení je obrátit se na váš místně příslušný stavební úřad. Pro Leonu: Urgujte stavební úřad. Pokud se dalších cca 30 dní nic nebude dít, požádejte o pomoc jejich nadřízený orgán, kterým je příslušný krajský úřad, odbor územního plánování a stavebního řádu. KV 5.5.2014 8:23:17
Dobrý den, prosím o radu, sousedka postavila dřevěný přístřešek pro auto do 25m2 nahranici mého pozemku, přes můj nesouhlas, vzdálenost od mých dřevěných střešních krovů je cca 1,5m. Nahlášeno písemně na SÚ a nic se neděje. Dále nyní umístila elektrickou pec na vypalování keramiky pod dřevěný přístřešek ve vzdálenosti 40cm od mého objektu. Děkuji za radu. Leona 4.5.2014 8:26:59
Mám v úmyslu vybudovat přístřešek na posezení pro hosty mého podniku. Přístřešek bude na soukromém pozemku bez základů nebo připojení k jiné stavbě. V dostatečné vzdálenosti od ostatních staveb, aby nebyly požárně ohroženy. Domnívám se, že nebude nutno žádat o stavební povolení. Je můj předpoklad správny? MK 12.1.2014 16:59:31
Můj dotaz se týká výstavby samostatně stojící garáže, která je součástí již schválená projektové dokumentace domu z roku 2008. Chtěli bychom garáž otočit (místo podélně ji umístit příčně), ale bude to méně než 2 m od hranice pozemku souseda. Soused nám dal písemný souhlas s takto umístěnou garáží. Je nutné zaplatit poplatek za výjimku 5000 Kč. A nebo je i jiné řešení (když projektová dokumentace byla schválena v roce 2008, ale s jinou situací) jarka 24.11.2013 19:29:24
Podle § 25 odst. 5 vyhl.č. 501/2006 Sb. nesmí taková stavba být v menší vzdálenosti než 2m od společných hranic pozemků. Z tohoto ustanovení lze udělit výjimku, a ta je zpoplatněna částkou 5000,- Kč. 31.10.2013 12:34:05
Dobrý den, chci na vlastním pozemku u RD postavit dřevěný přístřešek pro skladování a relaxaci. Je pravdou, že nově je povolení menší vzdálenosti než 2 m od hrany pozemku zpoplatněno ve výši 5000 Kč? Děkuji V. Hrubý V. Hrubý 31.10.2013 9:52:50
Informujte se na vašem místně příslušném stavebním úřadě. Tady vám nikdo není schopen relevantně odpovědět, neznáme podmínky ve vašem území a místní poměry. Můžeme tak maximálně vyjádřit názor, jak bychom to řešili u nás, ale to vám nijak nepomůže. 4.7.2013 7:24:34
Dobry den,je potreba zazadat o povoleni,kdyz bychom chteli postavit stani pro auto na nasem pozemku?Jsme blizko hlavni komunikace a chteli bychom postavit 2m od teto komunikace,kdy toto stani bude ohraniceno plotem.Dekuju Švec Jiri Švec 3.7.2013 17:47:30
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Chtěli bychom si postavit letos takové otevřené sezení (pergolu) na zahradě vedle rodinného domu. Je na to třeba nějaké povolení nebo něco? Nebo když to uděláme do určité velikosti, tak lze to postavit bez povolení? Určitě bychom to chtěli zděné s nějakou obyčejnou střechu na jednu stranu. Dá se říct tři stěny a střecha, nic víc. Děkuji Pepa 7.1.2013 16:11:58
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli musí být povolení na stavbu kurníku o rozměrech 2x2m podlahové plochy a na výběh který bude z dřevěných kůlů zatlučených do země a potažených pletivem.Děkuji RP 30.12.2012 10:05:21
Podle Konzultačního střediska je stavebním pozemkem zastavěným rodinným domem pozemek evidovaný v katastru nemovitostí jako stavební parcela a další pozemkové parcely zpravidla pod společným oplocením, tvořící souvislý celek s rodinným domem. Takže o nějakých změnách druhu by vůbec nemusela být řeč. 9.11.2012 10:29:29
Zřejmě od 1.1.2013 nebude třeba změna využití území do 300 m2, popř. pro odstavnou plochu do 300 m2, jak je uvedeno v § 80 odst. 3 b), c). jf 9.11.2012 9:50:42
Pokud bude vzdálenost od hranice pozemku menší než 2 metry jak původně píšete, tak stejně budete potřebovat povolení (umístění stavby) od stavebního úřadu. 9.11.2012 8:35:06
Požádejte váš stavební úřad o sloučení pozemků a změnu druhu pozemku tak, aby vaše oploené pozemky byly jedním pozemkem u rodinného domu a splnínte tak požadavky zákona pro umístění stavby u RD JL 9.11.2012 8:04:21
Dobrý den, děkuji za odpovědi. Pozemek, na kterém chceme přístřešek stavět je jednou z pěti sousedících parcel v našem vlastnictví, na jedné z nich stojí náš rodinný dům, vnější hranice těchto parcel je oplocena a fakticky tvoří zahradu našeho rodinného domu. Problém je, že rodinný dům stojí na samostatné parcele o velikosti jeho půdorysu (což znamená, že na pozemku rodinného domu už nic dalšího nepostavíme :-(). Parcela, která je v katastru vedena jako "ostatní komunikace" (a kde chceme stavět přístřešek) je asi 4 m od domu, uvnitř oploceného území. Tato parcela není zatížena věcným břemenem chůze a jízdy a je využívána pouze námi k parkování. V územním plánu zde žádná komunikace zakreslena není, pozemek není evidován ani v pasportu obecních komunikací.Jaké je tedy třeba zaujmout stanovisko? Děkuji a přeji hezký den. 8.11.2012 18:49:43
Žádné projednání nebude vyžadovat i stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci. Takže je třeba najít odpověď na otázku, zda pozemek , na kterém hodláte stavbu umístit, je pozemkem rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci. 8.11.2012 9:09:48
SZ jasně říká kde může být stavba bez jakéhokoliv povolení a ani souhlas souseda nepomůže udělat něco proti zákonu, jinak na ostatní komunikaci nezle stavět, pokud budete chtět mít povolení od stavebního úřadu jako klasiku dle stavebního zákona musíte mít předem stanovisko silničního správního orgánu, že komunikace neslouží jako komunikace a musíte zde mít změnu využití území-změna druhu pozemku HS 8.11.2012 8:39:15
Ověřte si, že v územním plánu není s komunikací počítáno. Pak musíte požádat o změnu využití území. Přece nejde stavět na cestě přístřešek! Chápu že je cesta Vaše, asi nevyužívá a třeba neni ani zpevněná, ale to nic nemění na tom, že je to cesta a jestli je v územním plánu jako komunikace zakreslena, měla by být veřejně přístupná!!!! V 8.11.2012 6:26:26

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021