Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Tak máme 1.ledna 2013 a prováděcí vyhláška k novele SZ pořád nikde. To jsem tedy zvědav, co nastane, až zítra někdo přijde a bude chtít podat např. žádost o územní souhlas, pro niž zatím neexistuje formulář (který je ovšem povinný). Co dělají ministerští úředníci za ty prachy co za to berou? Kdybychom takhle pracovali my na stavebních úřadech, to by bylo keců.

PříspěvekAutorVloženo
není schváleno...čeká se...snad únor jak píší...ty formuláře jsou jen jako vodítko pro začátek z návrhu vyhlášky Helča 14.1.2013 9:36:05
Bylo schváleno? Už vyšlo ve sbírce? Odkdy máme používat? 14.1.2013 9:27:27
vpravo nahoře jsou návrhy vyhlášek a tam je v 503/2006 Sb 15 formulářů, vyhláška 526/2006 Sb. se navrhuje zrušit: http://www.mmr.cz/cs/Stavebni-rad-a-bytova-politika/Uzemni-planovani-a-stavebni-rad/Novela-stavebniho-zakona/Provadeci-vyhlasky/Informace-k-provadecim-vyhlaskam-ke-stavebnimu-zak ivča 14.1.2013 8:35:27
Někde nějaký odkaz, na stránkách MV nemohu nikde nic najít. GA 14.1.2013 7:32:35
Tak máme konečně formuláře! Ten k oznámení užívání stavby nemá chybu :-) ivča 13.1.2013 23:23:30
Stavebník byl nepochybně veden snahou ušetřit za správní poplatky. Stavebníkovo podání lze považovat za návrh na uzavření VPS podle § 163/1 SŘ, který ovšem doporučuji obratem písemně odmítnout viz § 163/3/c) SŘ. Popřípadě to za návrh na uzavření VPS považovat nelze (pokud myslíte, že návrh např. není "dodstatečně určitý"), ale i o tomhle je třeba stavebníka informovat. 2.1.2013 16:26:00
Přece nemáte zahájené žádné řízení, co chcete přerušovat. Pokud vám stavebník nic nedodal tak mu odepište že odmítáte uzavřít VPS a uveďte důvody. Nemáte žádnou povinnost se pokoušet "dokopat" stavebníka k úplné žádosti o VPS. Můžete ho poučit i o tom, že může žádost podat znova, ale úplnou. VJ 2.1.2013 15:10:04
Chci se zeptat. V poště se mi objevila žádost z konce roku, kde bylo jenom jednou větou napsáno, že stavebník žádá uzavření VPS na umístění a provedení stavby na pozemku parc.č. ..... Příloženo nebylo vůbec nic. Ani smlouva ani projekt. Prostě jen ta jedna věta. Dá se to brát jako žádost a pokračovat normálně přerušením řízení a vypsat tam co všechno má dodat? Je jasné, že to bylo podáno z důvodu ušetření na správních poplatcích. 2.1.2013 11:42:46
se to nějak vstřebá jako dycky, není to přeci úplně nová situace. Hlavně to chce klíd, nervy má člověk ( i úředník ) skutečně jen jedny. Takže všem přeji do nového roku klid a pohodu. Jelimán 2.1.2013 8:45:26
U nás v tom máme jasno, na novou vyhlášku prostě čekat nebudeme. Pokud k nám někdo dojde konzultovat svůj stavební záměr, tak mu dáme odpovídající vzor podání z návrhu příslušné prováděcí vyhlášky, jinak co nám lidi pošlou, to zpracujeme. Podá-li tak někdo např. oznámení o záměru v území, budeme to podání brát jako žádost o vydání územního souhlasu, neboť není důležité, jak je to či ono podání označeno, ale je rozhodující jeho obsah (resp. co se jim žádá či navrhuje - viz správní řád). Nicméně bych si netroufnul vzory z návrhu vyhlášky zveřejnit na webových stránkách úřadu jako oficiální vozry žádostí a jiných podání, když daná novela prováděcí vyhlášky ještě nebyla zveřejněna ve sbírce... Jen jsem zvědav, kdy se na ministerstvu probudí ze zimního spánku... Monty88 1.1.2013 19:01:45

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021