Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: poplatky položka 18 vydání rozhodnutí o povolení užívání stavby 1000 Kč vztahuje se tato položky na kolaudační souhlas? Dík za radu

PříspěvekAutorVloženo
Pro 8.1.2013 8:15:47. Existuje, a je to ta stará kolaudace - § 82 50ky: "Kolaudačním rozhodnutím se povoluje užívání stavby k určenému účelu,...". Dále platí i Poznámka k poplatkům za MŠ " Poplatek podle této položky vybere správní úřad za místní šetření při kolaudaci, byl-li návrh na vydání kolaudačního rozhodnutí podán po lhůtě k dokončení stavby." a 8.1.2013 11:28:10
500,- za starou kolaudaci po termínu určitě ne. Tam je psáno jasně, že "předmětem poplatku není místní šetření provedené v kol.řízení podle starého zákona". Ale co je předmětem poplatku podle pol. 18 písm.7. to netuším. Rozhodnutí o povolení užívání stavby přece neexistuje. 8.1.2013 8:15:47
Kolaudační souhlas není rozhodnutí, týká se to pouze kolaudačního rozhodnutí dle zák. 50/1976 Sb. a pokud budou kolaudovat po termínu stanoveném v povolení, pak ještě přičtete 500 Kč za každou započatou hodinu místního šetření. ivča 7.1.2013 22:30:58
Určitě ne. Potvrzeno MMR. Od 7.1.2013 14:32:46

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021