Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dneska jsem se dozvěděla, že co se týče správních poplatků, nejsme sjednoceni ani v rámci "okresu". Sousední stavební úřad posuzuje přípojku splaškové kanalizace jako stavbu, která plní doplňkovou funkci.... pol. 17 odst. 1 písm. c), tudíž za územní souhlas vybírá 500 : 2 = 250 Kč. My ji bereme jako stavbu nevyžadující stavební povolení ani ohlášení pol. 17 odst. 1 písm. e), takže 1000 : 2 = 500 Kč. Není na toto téma nějaký výklad ministerstva, prosím? Nebo jak to posuzujete vy?

PříspěvekAutorVloženo
My to posuzuje následovně: Pokud se jedná o přípojku k stávající stavbě RD, pak 500(250), pokud se jendá o přípojku k nové stavbě (stavba nestojí), pak za 1000 (500). dwe 30.8.2013 14:29:21
§ 6 odst. 1 říká, že stavby musí být mj. napojeny na zdroj vody. I když jsou zdroje dva, nejde, alespoň podle mě, o doplňkovou stavbu. Prostě jde o jeden zdroj záložní. Studna může vyschnout, voda v ní může být pouze užitková ... Nicméně výši poplatku ať zdůvodňuje ten, kdo ho vyměřil. a 29.8.2013 7:43:30
pro a) mohl byste prosím rozvést jak jste to myslel s tou vodovodní přípojkou kontra § 6 vyhl. 268/2006 ? Jelimán 28.8.2013 17:45:05
P.S.II, přípojky nejsou doplňkovými stavbami, i když jsou vodní zdroje dva!!! Vizte § 6 vyhl č. 268/2006 Sb. Doplňkové jsou altány, pergoly, přístřešky,bazény, sklepy atp. a 28.8.2013 16:42:49
Přesně tak, na školení nám bylo řečeno, že přípojky spadají do položky 17 1 e.) 28.8.2013 16:21:28
My to rozlišujeme takto (pro územní souhlas): 1.Přípojky ke stavbám pro bydlení podle pol.17 odst.1 písm.c) + pozn. č.3 => 500:2=250 Kč... 2. Přípojky k ostatním objektům podle pol.17 odst.1 písm.e) + pozn. č.3 => 1000:2=500 Kč. A ještě bych dodal, že podle mě nejsou přípojky stavbou podmiňující, ale doplňkovou. Např. když mám jako zdroj vody pro RD studnu ,nemusím mít nutně vodovodní přípojku. Ale můžu si ji dodatečně vybudovat, tj. bude plnit doplňkovou funkci. P.S. II 28.8.2013 16:20:17
Podle mě je nutné stanovit výši poplatku tak, aby to bylo v souladu se zákonem a přitom nejvýhodnější z hlediska žadatele. Přípojky na sítě ale nejsou stavbou doplňkovou, ale podmiňující, a protože nevyžadují SP ani ohl., tak vyměřuji podle 17 1 e). a 28.8.2013 15:42:53

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021