Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Vážení kolegové, mám dotaz ohledně poplatků. Podle zákona jsou od poplatku osvobozeny územní samosprávné celky pokud se jedná o úkon související s výkonem státní správy, kterým jsou pověřeny. Myslíte si, že povolení nástavby a stavební úpravy mateřské školy tedy nebudou zpoplatněny? Děkuji za vaše názory.

PříspěvekAutorVloženo
Souhlas s H. Je to křišťálově jasný :-) Jelimán 16.10.2013 10:41:32
Ve školství převažuje samospráva. Státní správa na úseku školství je např. rozhodování o odvolání proti nepřijetí dítěte do školky. N 14.10.2013 13:15:11
Souhlas s první odpovědí a pokud by byla školka kraje platí spr.popl. obci, která vydává povolení související s výkonem státní správy, kterými je pověřena. Zda oblast školství je státní správou nebo není není vůbec pro vydání povolení dle stavebního zákona rozhodující. Pokud je obec pověřena mít stavební úřad pak pro školy školky a jiná zařízení ve vlastnictví obce s tímto stavebním úřadem nebudou platit žádný spr.popl. Ale sousední obec kde mají taky školku a spadají pod váš stavební úřad tak ti už platit budou...je to poplatek za výkon státní správy v našem případě dle stavebního zákona. H 14.10.2013 10:35:51
Můj příklad asi pokulhává, ale jde např o případ, kdy OÚ jako silniční správní úřad žádá o výpis z KN- potom je osvobozen. Pokud se týž úřad chystá stavět silnici a zjišťuje si vlastnictví, pak platí spr. poplatek. SP 14.10.2013 10:25:14
Tak školka patří obci. Podle mě je oblast školství státní správou. Nebo se pletu. Postě nevím a nechci udělat chybu. Přeci jen jsou ve hře ty vysoké částky spr. poplatků. Jana 14.10.2013 10:08:56
Záleží komu školka patří, může být i kraje :) 14.10.2013 9:40:04
Samozřejmě myslím zákon o správních poplatcích. Jana 14.10.2013 9:39:49
v daném případě se poplatek vybere, nástavba MŠ není výkon státní správy. N 14.10.2013 9:39:06
Ne právě že se jedná o jinou obec ve správním obvodu stavebního úřadu. Případně koukněte na § 8 odst.1 písm.c). Možná je tím myšleno něco úplně jiného. Pokud máte někdo zkušenosti s něčím podobným, budu velice vděčná za názory. Jana 14.10.2013 9:30:45
Pokud o povolení žádá obec, jejíž stavební úřad toto povolení vydává, tak logicky nic neplatí (platili by sami sobě). 14.10.2013 8:17:50

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 26. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021