Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Mám bourání otvoru (3x2,1) v nosné zdi RD do 150m2. Jedná se o změnu dokončené stavby - stavební úpravy. Stavební úpravy jsou definovány v 103, 104 nebo stavebko. Moje nesplňují 103 (zásah do nosné) ani 104 (nejedná se o změnu účelu užívání), měl bych tedy řešit stavebko ? Někde jsem zde četl, že v případě RD do 150 m2 postačí u všech úprav jen ohlášení,že nelze uvalit těžší režim, než ve kterém byla vůbec povolena samotná stavba, může mi někdo poradit z kterého ustanovení toto vychází ? Kolegyně říká ust. 4 odst. 1, já tam však nikde (ani mezi řádky) nevidím, že by se tak mělo postupovat.

PříspěvekAutorVloženo
Jak uvedeno už v prvním příspěvku, "stavbou" se rozumí i změna dokončené stavby (tj. nástavba, přístavb, stavební úprava). Tím je řečeno vše. Pokud byste stavbu samu povoloval na ohlášení, tak i její stavební úpravu povolujete na ohlášení. Ale to už dávno všichni víme a děláme to tak, ne? 1.12.2013 11:39:43
Z dotazu plyne, že se jedná o RD do 150 m2, tedy stavbu povolenou na ohlášení. Potom všechno, co se na této stavbě dělá podléhá pouze režimu ohlášení. Blažena 30.11.2013 12:04:22
Stačí občas zapojit i vlastní rozum. Pokud provádíte zásah do nosné konstrukce stavby, která nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení, pak ani takové stavební úpravy nevyžadují stavební povolení ani ohlášení, byť by podle § 103 stavebního zákona měly. GA 29.11.2013 13:08:32
Jasně, že myslím. Z něho podle mě plyne jednoznačná odpověď na položený dotaz. 29.11.2013 11:14:32
Pro příspěvek 8:12:58 - myslíte tím ten odst. 2 § 104? Podle mě u stavebních úprav snad neřeším, jestli náhodou nedojde k překročení uvedených parametrů. To snad ani dojít nemůže, nebo nevím... Jo kdyby to byla třeba přístavba tak zpozorním, ale u těch stav. úprav při zásahu do nosné kce mě pro ohlášení zajímá, jestli je to stavba do 150 m2. P.S. II 29.11.2013 11:04:14
Kruci, čtěte ty paragrafy celé, ne jen 1. odstavec. 29.11.2013 8:12:58
§ 104 odst 2 SZ. a 29.11.2013 8:11:28
Dle § 2 odst. 4 a 5 jsou stavební úpravy "stavbou". Takže pokud je zastavěná plocha stavby pro bydlení do 150 m2, tak můžete v klidu aplikovat ohlášení. P.S. II 29.11.2013 7:56:20

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021