Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Vymezení zastavěného území vně intravilánu. Do zastavěného území patří podle § 58 ods.2 e) další pozemky, které jsou obklopeny ostatními pozemky zastavěného území. Stačí aby tyto další pozemky, sousedily se zastavěným uzemím jenom ze dvou stran? Případně z jedné strany? Jaky je přesný výklad termínu "obklopeny ostatnímy pozemky zastavěného území"?

PříspěvekAutorVloženo
Pozemky musí být samozřejmě obklopeny ze všech stran, tzn. že tyto pozemky by byly uvnitř zastavěného území, ale tady pozor, pokud by pozemky byly větší než 0,5 ha musí se zařadit do nezastavitelnými pozemky §2 odst. 1 písm. e). Pokud se jedná o to, že pozemky, které chcete do zastavěného území zařadit, by byly "obklopeny" ze dvou stran zastavěným územím, uvažoval bych spíš o tom, jestli by nešlo využít §58 odst. 2 písm. b), a možnost je zařadit jako stavební proluku. Jaromír Mejsnar 4.6.2007 13:03:46
Byl by asi divný výklad: "Obklopený z jedné strany". Připadá mi to jako říct, že je někdo jen trošku mrtvý. Portishead 25.5.2007 9:52:41

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021