Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dostali jsme dědictví 3,5ha pozemků,které jsou zastavěny zemědělskými budovami z dob komunismu.Dědovi vzali tenkrát pole a postavili na něm JZD.Pozemky jsou vázány nájemní smlouvou s výpovědní lhůtou 10 let,která je námi vypovězena od roku 2009. Ve smlouvě se ZD a.s.zavazuje,že budou o naše pozemky pečovat s péčí hospodáře a po skončení nájmu nám budou pozemky předány zorané střední orbou. Teď se s námi chce ZD a.s.domluvit na odkupu pozemků a stále nás tlačí k nízké odkupní ceně cca 200 000,-kč. Otázka zní:MŮŽEME SE BRÁNIT SEPSANOU PLATNOU SMLOUVOU A TRVAT NA TOM,ŽE NÁM POZEMKY VRÁTÍ ZORANÉ STŘEDNÍ ORBOU,JAK JE TO VE SMLOUVĚ? Oni nám tvrdí,že o tu smlouvu se nemůžeme opírat,že přednost před smlouvou má to,co je zapsané v katastru nemovitostí.V katastru je uvedeno zastavěná plocha.Nejde nám o zbourání budov,ale o finanční vyrovnání.

PříspěvekAutorVloženo
Pokud to nechcete prodávat, nemusíte. Jste majitelé a vlastnické právo je to nevyšší. Pokud to někdo užívá, např. má tam stavby, musí platit. Jinak jde o trestný čin neoprávněného obohacení. A máme tady policii ta může začít šetřit zadarmo. Na podnět musí. Pokud se nechtějí rozumně domluvit, trestní oznámení. Pronajmout a nikdy se z toho nevyvlečou. Ze zákona máte také předkupní právo. 25.11.2015 14:02:43
Moc děkuji. winiska 16.8.2014 20:35:18
Na to se ale nedá radit takhle od stolu, bez znalosti věci. Nelze jen tak obecně říci, co má přednost. Jako právník bych posuzoval text smlouvy, jak v ní jsou věci definovány, zda je vůbec platná, časové vazby ve vztahu ke KN a tehdy platné právní úpravě, možnosti promlčení, vydržení, dobré víry, možnosti dohody, podání žaloby a jaké, mimosoudní dohody, atd. atd. Toho advokáta (minimálně na radu) bych Vám opravdu doporučoval. mm 11.8.2014 13:22:20
Ne, samozřejmě, nemusíte si na to hned brát advokáta. Já na Vašem místě bych to nejspíš udělal, ale tohle je Vaše věc, ne moje, tady jde o Vaše peníze, a jste pravděpodobně dospělá osoba, svéprávná a plně zodpovědná za sebe a svoje konání. PH 11.8.2014 12:47:27
Děkuji.Já se potřebovala s někým poradit.Chtěla jsem se s nimi domluvit bez soudů.Moje otázka se nedá zobecnit?Nikdo neví,jestli má přednost katastr nebo smlouva?Musím si na to hned brát advokáta?Asi se tomu nakonec nevyhneme...Vidím,že se to sem nehodí,ale kde se to hodí?Třeba má někdo zkušenost...Víc hlav víc ví.I nezávazný názor může pomoci.Díky všem. winiska 11.8.2014 10:56:45
Toto je pro advokáta, ne pro stavební úřad. A navíc, jak píše níže "PH", zde je diskuzní fórum s nezávaznými názory. mm 11.8.2014 9:09:15
Nic ve zlém, ale Vy potřebujete právníka, a ne nezávazné názory anonymních osob zde na veřejném foru určeném pro úplně jinou problematiku. PH 11.8.2014 7:29:55

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021