Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Ve výkladu mmr pro umisťování staveb mimo zastavěné území (extravilán) se píše o možnosti umístění větrných ,či vodních elektráren.Lze tam i umístit fotovoltické ( sluneční) elektrárny? U nás na Jižní Moravě vychází nejekonomičtěji ze všech alternativních zdrojů. Děkuji za zprávu.

PříspěvekAutorVloženo
Podle stanoviska KÚ JMk nelze v extravilánu obce umístit fotovoltaickou elektrárnu pouze na základě §18. Musí tam být vymezana plocha výrobu. Takže jedině přas změnu územního plánu. Palo 11.9.2007 14:10:48
Obecně ano. Klidně flákněte do extravilánu i jadernou elektrárnu. Dle publikovaného výkladu pana ředitele to jde. 8.6.2007 22:43:13

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021