Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dobrý den, měl bych na vás dotaz. Koupil jsem si pozemek, který je veden jako VD – plochy pro drobnou výrobu a služby. Kupoval jsem ho s tím, že obec zrovna měnila uzemní plán a slíbila, že zahrne do změny územního plánu také změnu pozemku na stavební. Už jsou to 2 roky a změna územního plánu stále není a podle toho co jsem slyšel, tak minimálně ještě rok to potrvá. Jsou zoufalý, obec slibovala do 1 roku změnu a stále nic… Existuje prosím nějaká možnost, jak začít se stavbou domu? Děkuji všem za odpověď

PříspěvekAutorVloženo
Děkuji všem za odpověď, nemyslel jsem to špatně. Jen zvažuji možnosti jak začít co nejdříve stavět. 30.3.2015 13:39:34
Zajděte si na příslušný stavební úřad, tam se určitě dozvíte víc. Kdoví, jestli vůbec bude možné tam nějakou stavbu umístit, když (jak píšete) je potřeba změnit druh pozemku na stavební. Navíc: To, že je projednávána změna územního plánu, ještě neznamená, že konečná verze bude taková, že Váš pozemek bude možné zastavět rodinným domem. Nevymýšlejte, jak stavební úřad oblbnout, v konečném důsledku na to jen doplatíte. A tak jak píše kolega přede mnou - vyřiďte si to s obcí, pokud Vám opravdu někdo něco vůbec slíbil. jon 30.3.2015 9:22:54
nezlobte se, ale to je nehoráznost, chtít na diskuzi stavebních úředníků, aby Vám radili, jak ošulit jiný stavební úřad. Vyřiďte si to s obcí, která Vám něco slíbila a netahejte do toho stavební úřady a jiné stavební úředníky. 30.3.2015 7:16:41
Nad tím jsem taky přemýšlel, nemáte náhodou někdo s tím zkušenost? Marek 27.3.2015 14:52:53
Tak si nechte povolit to, co tam teď je možné stavět, půdorysně ať to odpovídá stavbě, kterou tam chcete a až se změní územní plán, tak změnou stavby před dokončením řešte změnu na rodinný dům. 27.3.2015 14:20:44
pokud s ÚP je plocha pro drobnou výrobu a služby, pochybuji o možnosti povolit stavbu RD; spíš se mkněte, co mají ve vyhlášce k ÚP - pokud mají i možnost zástavby pro bydlení tak můžete; určitě zajděte na příslušný SÚ, kde Vám řeknou nezbytné informace. 27.3.2015 13:40:35
Existuje - získat stavební povolení. 27.3.2015 13:04:58

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021