Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Tento dotaz jsem směroval na ÚÚR, ale než odpoví, tak jsem tuto diskusi chtěl otevřít i zde. _______________________Zajímá mě problematika vymezení zastavěného území dle ustanovení § 58 – 60 zákona 183/2006 Sb.:__________Zahrnují se při vymezení zastavěného území do tohoto území také pozemky, na které bylo vydáno územní rozhodnutí, popř. stavební povolení, které jsou platné? Bohužel pro nás se domnívám, že na základě ustanovení § 2, odst.1 c), d), e) a § 58, tyto tam zařadit nelze, ale z toho bude plynout následující:_________V případě, že by se tyto pozemky do vymezení zastavěného území nezahrnovaly mohlo by to mít do budoucna tyto následky: po každé zkolaudované stavbě, respektive po každém zapsání do katastru nemovitostí stavby by mohlo docházet (a pravděpodobně bude docházelo vzhledem k omezením daným v nezastavěném území) k stále novému vymezování zastavěného území, dále u řádně povolených staveb by nemohla být povolena žádná změna platného územního rozhodnutí ani stavebního povolení (jelikož by byly v nezastavěném území), a samozřejmě by v tomto důsledku nemohly být povoleny ani drobné stavby na zahradě objektu (bazény, oplocení pokud nebylo součástí stavebního povolení, atd.). Následně by to mělo výrazně negativní vliv na úřady územního plánování, které jsou dnes neskutečně zahlceny činnostmi danými novým Stavebním zákonem, a takto by se museli zabývat vymezování zastavěného území pro jednu obec třeba několikrát za rok.

PříspěvekAutorVloženo
... Pokračování předchozího .... A dále zahrnují se při vymezení zastavěného území do tohoto území také pozemky, na kterých je již zrealizována stavba, která není zanesena v katastru nemovitostí jako stavební parcela? Tyto stavby mohly být v minulosti různě povoleny (stavby staré např. i 20-30 let), jejich vlastníci si je nenechali zapsat do katastru nemovitostí (nevím jestli měli v té době vůbec tuto povinnost). V případě, že by se tyto pozemky nezahrnovaly do vymezení zastavěného území mohlo by to mít za následek skutečnosti uvedené v předchozím odstavci. _____________________________________________ Osobně mě připadá zcela logické tyto pozemky do vymezení zastavěného území zahrnout, ale bohužel to asi nepřipadalo logické tvůrcům zákona. Vzhledem k tomu, že jsme již zahájili vymezování zastavěného území pro několik obcí je pro mě tato problematika značně aktuální. A jak se k tomu stavíte vy? Jaromír Mejsnar 2.2.2007 11:25:51

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021