Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Jak se prosím díváte na možnost uvádění podmínek při vydání US? Náš kraj se k tomuto staví jednoznačně negativně - nelze v žádném případě. Na druhou stranu pak nevím, proč se v § 96/4 píše "...ustanovení § 92 odst. 1 se použije přiměřeně..." V § 92 odst. 1: "...stanoví podmínky pro další přípravu a realizaci záměru..." Obdobně u OHL, US+OHL. Děkuji a všem příjemný den.

PříspěvekAutorVloženo
podle 503/2006 musí každý předložit k oznámení záměru (dříve žádost o územní souhlas) jednoduchý technický popis, který musí vždy splňovat podmínky závazných stanovisek DO a stanovisek vlastníků dopr. a techn.infrastruktury. Proto již vyžadujeme splnění jakýchkoliv podmínek v technickém popisu. Pokud jsou splněny v podkladech, nemusíme řešit, zda je uvádět do územního souhlasu. 16.4.2018 11:38:38
Zrovna jsem se na toto téma také chtěla zeptat, jak to děláte jinde. Před novelou bylo v § 96 odst. 4: "Územní souhlas obsahuje identifikační údaje o žadateli, popis záměru, identifikační údaje o pozemku nebo stavbě, na nichž bude záměr uskutečněn, podmínky pro provedení záměru a pro zpracování projektové dokumentace. Ustanovení § 92 odst. 1 se použije přiměřeně." Nyní je část textu:"podmínky pro provedení záměru a pro zpracování projektové dokumentace" pryč. Dávám do US jakoby upozornění: "Stavebník je povinen plnit povinnosti dle ust. § 152 stavebního zákona, a to zejména:", kam píšeme obdobné podmínky jako v územním rozhodnutí, včetně podmínek pro provádění. Víme, že je to jakoby nadbytečné, ale je to takové naše krytí, že jsme stavebníka dostatečně informovali o jeho povinnostech, která má vědět ze zákona. MB 16.4.2018 10:48:55
Podmínky v ÚS (a OHL) být nemohou, protože jsou pak nevymahatelné. Případné podmínky musí být zapracovány do dokumentace, nebo jiného podkladu, který stavebník přikládá k žádosti (pardon, k "Oznámení" případně k "Ohlášení"). Takto nás poučil náš kraj po kontrole. NO 29.3.2018 13:31:50
U nás jsme podmínky do souhlasů před novelou jednoznačně nedávali, z toho důvodu, jak píše kolega "29.3.2018 10:02:43". I nadále podmínky do souhlasů nepíšeme, něco jiného je to u dotčených orgánů - teď po novele stavebního zákona přibylo znění ust. § 4 odst. 6. Dle našeho názoru si každou volovinu/podmínku, kterou dotčený orgán ve svém stanovisku napíše, taky pak musí pohlídat a my jako stavební úřad jim k tomu poskytneme součinnost. V té součinnosti spatřujeme to, že i v souhlasu uvedeme podmínky, ale pouze napíšeme: "budou respektovány podmínky závazného stanoviska toho a toho vydaného dne XXX pod č.j. XXX". Jiné podmínky do souhlasů nepíšeme a tímto dle našeho názoru plně poskytujeme součinnost, ale jednotlivé bláboly dotčeného orgánu již v souhlasu neuvádíme. Dotčený orgán se pak dozví doručením, že byl vydán např. územní souhlas a ať si sám pohlídá, jestli skrývka ornice byla provedena na náklady vlastníka (což často u ZPF píší) nebo jestli mu to zaplatila babička a těch nesmyslných podmínek dosu je celá řada PR 29.3.2018 13:29:45
Ne, že v ÚS a OH být podmínky nesmí, můžete si tam napsat co chcete, ale je to nevymahatelné a pokud jste vydali ÚS a OH a projektová dokumentace je bez těch podmínek nepovolitelná, pak je vydaný souhlas v rozporu se zákonem. 29.3.2018 10:02:43
Mně vždycky taky přišlo divné, proč by se tam ty podmínky dávat nemohly, právě z toho důvodu, co uvádíte. V jednom komentáři v aspi jsem viděl, že podmínky do souhlasu s ohlášením stavby schválili. Obecně převládá názor, že podmínky se nesmí, tak to dodržuju. Nebo jde o názor vycházející ze znění před novelou. HM 29.3.2018 9:58:58

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 26. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021