Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Hlavni stavba je RD, vedlejsi je cov a studna. Ja jako vodopravni urad vydam zavazne stanovisko ke stavbe cov a studny a rozhodnuti o nakladani s podzemnimi vodami a vypouseni odpadních vod. Jsou jiz nejake formulare? Žadatel mi doložil k nakládání s vodami žádost na stavební povolení a nakládání, což je špatně. Díky

PříspěvekAutorVloženo
Studna svou složitostí je pouze díra do země v případě vrtu hotová za pár hodin. Rodinný dům nebo bytový dům je komplexní složitá stavba se spoustou profesí apod... Studna vyžaduje povolení, ale rodinný dům či bytový dům lze povolit ohlášením. Absurdita vytváření zákonů nezná mezí... 13.4.2018 7:55:20
A proč s těmi vodníky "bojujete" vy? Vybavte žadatele patřičnými argumenty nebo žádostmi, ať si to "vybojují" oni. U nás to normálně funguje, dokonce si sami společným povolením povolují vodní díla (vč. umístění). 13.4.2018 7:53:14
Pro JR z důvodové zprávy k novele: "V případě souboru staveb, kde stavbou vedlejší bude stavba vodního díla, která vyžaduje povolení k nakládání s vodami, bude vedeno společné řízení o všech stavbách, včetně vodního díla, tzn., že i takové vodní dílo bude v rámci společného řízení jak umístěno, tak i povoleno. Povolení k nakládání s vodami ve smyslu vodního zákona si bude muset investor obstarat před podáním žádosti o vydání společného povolení, jelikož podle § 9 odst. 10 vodního zákona, bude toto povolení podkladem pro společné územní a stavební řízení." Podle mě je to zřejmé i z § 94j odst. 2 a § 94l odst. 2 písm. b) SZ. 13.4.2018 7:46:32
Studna se tuším musí zapsat do nějakého vodoprávního registru, nebo ne? Máte jako obecný SÚ do něj přístup? 13.4.2018 7:44:40
To u nás to chodí tak, že jako obecný stavební úřad, nemůžeme vydat rozhodnutí ve společném ÚŘ a SŘ, když je tam jako stavba "vedlejší" studna nebo jiné vodní dílo (např. novostavba RD + studna, ČOV). Náš vodoprávní má pokyny, že stavbu vodního díla (SP)povoluje, byť jako vedlejší stavbu výhradně on a neexistuje, že by k tomu ještě vydal povolení k nakládání s vodami. My jako obecný stavební úřad v tomto případě společné řízení vést nemůžeme. Stavebníci nás pro toto avízované zjednodušení milují. JR 13.4.2018 6:23:48
Souhlas. Šlechtová je přesně ten typ člověka, který nic neumí a dotáhne to lezením do ... takto daleko. V současném stavu se dle mého názoru dá podat jakákoli žádost. Hlavně, aby bylo z žádosti zřejmé, o co se žádá 12.4.2018 12:21:29
To je to jejich "urychlení a usnadnění"!!!! Akorát v tom nadělali ještě větší zmatek. Omlouvám se, ale jsem naštvanej, neskutečně. Máme duben, není prováděcí vyhláška, a asi ani tak hned nebude. Tu stávající nikdo nezrušil, i když nenavazuje na novelizovaný zákon. A Šlechtová je teď na obraně!!!! Vyhodit ji měli. Už dávno. úředník SÚ 12.4.2018 8:00:16

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 26. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021