Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Užívání stavby v rozporu s "kolaudací" i s násl. "změněným způsobem užívání", tj. nově v § 134 odst. 5. Otázka zní: "Zjistil jste prosím někdo, zda vůbec lze nějakým způsobem sankcionovat vlastníka stavby za nesplnění výzvy či násl. rozhodnutí o zákazu užívání stavby v rozporu s "kolaudací, změnou v užívání?" Nikde to nevidím. Pokud nevidím dobře :), pak když bych použila odst. 2, tak tam již sankce je, ale když tam dali tu "pětku" tak nevím zda ještě můžu využitá "dvojku". A k tomu ještě problém s tím, že užívá v rozporu nájemce, resp. podnájemce. Podle § 134/5 i 134/2 vyzvu vlastníka stavby, ale co s nájemcem? Nechám to na vlastníkovi, aby mu sebral klíče a nepustil ho ke strojům? :) Vím, že mohu pokutovat za užívání stavby v rozporu vlastníka i nájemce, ale to mi nepomůže bez sankce k tomu, aby zastavil nájemce užívání v rozporu. Díky mooooc za rychlou odpověď, potřebuji co nejdříve.

PříspěvekAutorVloženo
Někde jsem slyšel, že na nájemce se používá § 171 odst.3 a je tam sankce za neuposlechnutí v§178odst.1 písmeno o). 15.8.2018 8:12:43
Výzva je jen výzva, ale je na vás, jakou lhůtu ke splnění výzvy mu dáte - pokud nepovolené užívání ohrožuje životní prostředí, jak píšte, může být lhůta krátká, nebo i žádná ("s okamžitou platností"). Záleží na okolnostech, aby to ale taky bylo vůbec proveditelné. Taky na ně můžete "poštvat" orgán ochrany ŽP a ČIŽP. 7.8.2018 7:19:18
Děkuji NO za názor. No to je právě ten problém - pokutou ho sice potrestám, ale nedocílím nijak toho, aby přestal užívat v rozporu (ohrožení ŽP), když asi nelze pokutovat za nedodržení výzvy k okamžitému ukončení užívání v rozporu. Pak ta výzva bez sankce nemá moc smysl si myslím... Stav. úřad 6.8.2018 16:44:38
Řekl bych, že vyzvete vlastníka pouze podle § 134 odst. 5, popřípadě mu nepovolené užívání podle stejného ustanovení zakážete, pokud v tom i přes výzvu nadále pokračuje (což si ověříte kontrolní prohlídkou, po uplynutí lhůty stanovené ve výzvě). Pokutu lze uložit do 500 000,- Kč za porušení § 178 odst. 1 g). NO 6.8.2018 15:01:37

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 26. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021