Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Zdravím, mám dotaz, mám ohlášení dokončené stavby (ne kolaudaci), mám vypsanou kontrolní prohlídku, byla mi předložena PD skutečného provedení. Stavebník přistavěl oproti původnímu povolení cca 0,5 m široký a 5 metrů dlouhý balkon v podkroví. Balkonek je přidělaný ke zdivu nýty. Také přistavěl oproti původnímu povolení rozšířil dům cca o 6m2 ale ne po celé délce (pouze jakoby vyplnil prázdné místo) ovšem nad zmíněnými šesti metry jsou ještě dvě patra. V PD skutečného provedení obsahuje základy, půdorysy, kde je změna vyznačena. Sousedi jsou s tím v pohodě, ničemu to nevadí. Dotaz ale zní, chtít na zmíněný balkon statické posouzení? a na tu přistavovanou část. Rovnou říkám, že do § 129 se mi nechce kvůli par metrům čtverečním, když nedošlo k žádnému zásahu do práv sousedů. Pouze mě napadá pro své uspokojení chtít dodatek statiky na ty dvě zmiňované úpravy. Pak si pokládám ale otázku, že novela st. zákona měla mít na důsledek to, že odpovědnost je na straně stavebníka, a když si to udělá špatně, jeho boj. Díky moc

PříspěvekAutorVloženo
změna vzhledu a půdorysné rozšíření budovy není podstatná změna? A i kdybyste se rozhodl pro změnu v průběhu stavby, tak ji musíte odsouhlasit předem, ne až když je hotova - čteme celý § 118 odst. 7. Petra 28.8.2018 8:19:04
protože to není nepodstatná změna (§ 118 odst.7), řešil bych to jako změnu stavby před jejím dokončením, kterou lze povolit i v průběhu výstavby (§ 118 odst.1) RARY 28.8.2018 8:05:30
Nakonec jsem dospěl k závěru, že pojedu podle § 129. Jen mě zajímá, když původní povolení bylo povoleno bez výkresů elektroinstalace a ZTI. Požadovali byste to teď do dodatečného? Nebo se mám držet pouze té "nepovolené části" a soustředit se výhradně na to, co udělali navíc. ohlášení dokončené stavby 24.8.2018 9:01:01
Co vím, tak u nás se zajišťovala horní část tunelu ve skále po bývalé trati ČD, (nyní tam máme část cyklostezky) a tam při připevňování sítě bylo použito expanzních nýtů (kotevní prostředky pro práce ve výškách). Ale osobně jsem také se nesetkal s použitím npř. u balkónů. xx 21.8.2018 14:44:29
co to je "balkonek je ke zdivu přidělán nýty" ? Jsem viděl hodně věcí, ale tohle......... Jelimán 21.8.2018 13:16:53
Kolegové zde mají podle mne pravdu - on postavil jinak, on se k tomu musí postavit čelem. Změnu stavby má projednat PŘEDEM - pak je to na vyhodnocení úředníka, jestli zápisem do staveb.deníku, nebo v řízení. Takže za mne odstranění, náklady řízení, dodatečné, pokutu příkazem - nemusí být nějaká vysoká, prostě "výchovná". Lidi si to řeknou a pak nemusíte tohle moc často řešit. Jinak si tu stavební "poslušnost" nevychováte :-)) Petra 21.8.2018 9:54:57
V dotazu to píšete naprosto přesně: Odpovědnost je na straně stavebníka, udělal to špatně, jeho boj. A trochu nechápu, proč namísto postupu podle § 129 chcete za něj nastavovat svou kůži a vymýšlíte nestandardní a nezákonný postup. To je takový kamarád, nebo jste Matka Tereza? KV 21.8.2018 8:55:51
Tak já naopak bych to nehrotil, změnu bych povolit zápisem do stavebního deníku, a potom "zkolaudoval". Kvůli takové prkotině dělat řízení podle § 129... to je pro mě spousta práce navíc, tak proč si ji přidělávat. Jarda 21.8.2018 8:54:36
Jestli se to rozhodnete řešit tak to vidím jedině přes 129 JL 21.8.2018 8:29:16
Myslím, že by se postup neměl odvíjet od toho, jestli jsou sousedi v pohodě... Tady je to dle mého soudu zralé na dodatečné povolení, zase jako taková prkotina mi to úplně nepřipadá. Hezký den všem. KaH 21.8.2018 6:56:32
Pane kolego, jak to popisujete, tak to vypadá na půdorysné rozšíření, takže na přístavbu. To jako neřešíte? To není zásah do práv sousedů? A co se týká té statiky, samozřejmě bych ji požadoval. LL 20.8.2018 16:06:46

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021