Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Trable se stavebním odborem. Mám pozemek, který je vedle stávající zástavby. K poslednímu domu zástavby vede kamínky vysypaná cesta. Cca 40 metrů od této cesty je můj pozemek, kde chci stavět. Podle stavebního odboru nesmím, protože by k mému domu nevedla zpevněná komunikace, na odboru dopravy chtějí asfaltku s obrubníky a osvětlením. Nic podobného nevede ani k domům, které poblíž stojí. Obec chce silnici stavět už 10 let, ale nedaří se sehnat peníze, stála by prý víc než dva roční rozpočty, tj. asi 10 mil. Mám vůbec na svém pozemku šanci stavět? Lze to obejít stavbou mobilního domu nebo stavbou dočasnou?

PříspěvekAutorVloženo
Omlouvám se, netušila jsem, že to tady není veřejná poradna. Přesto děkuju moc za rady. Lenka 29.8.2018 13:59:36
Vážená, tady i kdyby Vám někdo chtěl pomoci, tak je Vám to houby platné. Ve Vaší věci rozhoduje Váš stavební úřad a jeho rozhodnutí přezkoumává Váš krajský úřad. Takže my tady můžeme tlachat co chceme, ale Vám to nepomůže. a 27.8.2018 9:19:38
mohla by pomoci?: http://www.uur.cz/konzultacni-stredisko/diskuse/?ID=2499&tema=5068 aeiou 27.8.2018 8:59:28
Lenko, předně tato diskuse podle pravidel je určena pouze pro orgány veřejné správy. Pro právnické, fyzické a soukromé osoby je otevřena možnost nahlížení, nikoliv aktivní vstup. To jsem si dovolil Vás poučit ač nerad a proto se na mne moc nezlobte. Relevantní názor na Váš problém bych mohl říci pokud bych podrobně znal Vaší lokalitu, územně plánovací dokumentaci atd. Neznám a pochybuji, že někdo jiný bude mít opačný názor. Ale nadá mi to, alespoň v přístupu. Pokud jste v území pro bydlení a s tou tzv. kamenitou komunikací máte pravdu neviděl bych problém obecní cestu prodloužit se stejnou povrchovou úpravou. No, ale je to problém Vašeho stavebního úřadu a bylo by nekorektní do toho zasahovat. Raději končím. xx 25.8.2018 22:04:40

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 26. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021