Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dobry den, dokazal by mi prosim nekdo poradit? Loni se u nas menil uzemni plan a nase stavebni parcela kvuli tomu prisla o stavebni povoleni. Nikdo nas o tom ale neinformoval, zjistili jsme to az letos kdy jsme chteli pozemek prodavat. O kupce jsme ale kvuli neplatnemu stavebnimu povoleni prisli. Vedel by nekdo, co v takove situaci delat? Dekuji predem za odpoved.

PříspěvekAutorVloženo
Pisatel se podle mě špatně vyjádřil, zřejmě jde o případ, kdy původně zastavitelný pozemek se po změně územního plánu ocitl v jiné ploše, která stavbu neumožňuje(?). O změně územního plánu, předpokládám, proběhlo standartní řízení podle stavebního zákona, kdy veškeré procesní kroky se zveřejňují na úřední desce, včetně poučení účastníků o možnosti podat námitky atd. Není tedy pravda, že vás o tom nikdo neinformoval. Informoval, veřenou vyhláškou. Inu, nesledovat úřední desku se nevyplatí ... 3.9.2018 13:30:13
To co píšete není pravda. Kvůli změně územního plánu nelze přijít o pravomocné stavební povolení. a 3.9.2018 12:00:38
Platnost pravomocného stavebního povolení není odvislá od platného znění ÚP, podstatné je jaké znění ÚP platilo v době vydání stavebního povolení. Platnost stavebního povolení zaniká dle § 115/4 SZ. 3.9.2018 7:55:55

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021