Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Nařízení zabezpečovacích prací

PříspěvekAutorVloženo
MB: Klobouk dolů. NEV 7.9.2018 8:42:30
Spadla mně tady zeď...Nachcala do ní voda, tak spadla, můsíte to zakrévat...víc k tomu nemám. Co su dlužné? 800,- Chcete doklad? Ten je mi na nic. No tak šestset. statik 6.9.2018 20:57:41
MB a výsledek? že O. 5.9.2018 21:43:28
Letos jsem dokončila dvouleté řízení podle § 135 o nařízení neodkladného odstranění stavby a zabezpečovacích prací. Vlastník byl nezvěstný, nařizovala jsem přímo firmě. Před zahájením řízení jsem konzultovala se statikem. Až když potvrdil, že hrozí zřícení, tak jsem zahájila řízení, které jsem přerušila a ustanovila statika a zadala posudek, zároveň jsem ustanovila opatrovníka. Spis byl na kraji kvůli památkářům, kraj potvrdil, že je vše v naprostém pořádku. MB 5.9.2018 9:22:53
jestli to není úplně akutní, jako, že to do zítřka spadne, tak bych začal tím statickým posudkem, kterým prokážete, že bylo skutečně nutné práce nařídit a provést a když tam ten statik už bude, tak by rovnou mohl navrhnout i to zabezpečení. Jelimán 5.9.2018 8:08:02
Nařizuje se vždy vlastníkovi (stavby, pozemku…). V případě nařízení neodkladného odstranění stavby (ohrožení života osob nebo zvířat) nebo neodkladných zabezpečovacích prací (ohrožení zdraví a života osob nebo zvířat) a pokud zároveň hrozí nebezpečí z prodlení, zajistí stavební úřad provedení prací prostřednictvím stavebního podnikatele, který je k tomu vybaven – může mu to nařídit. Nařizuje se na náklady vlastníka stavby. Pokud provedení zabezpečovacích prací zajistil SÚ prostřednictvím stavebního podnikatele a vlastník se s ním na uhrazení nákladů nedohodl, uhradí náklady obec. Následně obec vymáhá náklady na vlastníkovi stavby (§ 135 odst. 6 SZ). Cituji z dokumentu"Zvláštní pravomoci stavebního úřadu", autorem je Jihomoravský kraj. NEV 4.9.2018 13:00:16
Zdravím, prosím o radu. Jedná se mi o další postup. Jako stavební úřad jsme na podnět souseda vyzvali vlastníka objektu (Firma - Rusko), aby zabezpečil objekt. Dále jsme nařídili zabezpečovací práce a dáváme pokutu. Vlastník nepřebírá poštu, nereaguje a o objekt se nestará. Město už projednalo, že by případné statické zabezpečení provedlo a uhradilo a vymáhalo po vlastníkovi. Můžeme jako stavební úřad nařídit zabezpečovací práce Městu nebo musíme stavební firmě? Jak ji máme vybrat? Nebo jako první je sehnat statický posudek? Děkuji za podněty. AAA 4.9.2018 12:06:27

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021