Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Mám dotaz související s podpisem u záznamu o účinnosti. Např. jsem si našel, že ZÚR podepisuje vedoucí odboru, některé územní plány jsou podepsány referentem a některé vedoucím oddělení. Jaká je zvyklost u vás? Díky.

PříspěvekAutorVloženo
To je vrchnostenské a podrazácké jednání pokud nemá pravdu. No zase "Mňačko" 12.12.2018 14:25:10
A obecně. Co si myslíte o tom, že vedoucí vám řekne, co máte napsat/upravit a podepisujete vy? I třeba, že s tím úplně nesouhlasíte ... Pavel 12.12.2018 13:58:19
pro mě to je podobný jako vyznačení nabytí právní moci, vykonatelnosti, účinnosti...….. u nás to dělá zpravidla oprávněná úřední osoba. Podepisování vydávaných písemností je podle mě něco z jiného soudku....ale to můj názor. Jelimán 12.12.2018 8:44:28
KV, ano, tak to je ... šlo mi o to, jaká je praxe na jiných ÚÚP. My podepisujeme každý samostatně. Díky všem za příspěvky ... Pavel 12.12.2018 8:05:19
Pavle, to je velmi pravděpodobné, že ve spisovém řádu nebudete mít článek "záznam o účinnosti podepisuje XY". Ale určitě je tam stanoveno, která funkce či která oprávněná úřední osoba má právo podepisovat písemnosti toho kterého odboru či oddělení. KV 12.12.2018 7:58:53
u nás to podepisuje pořizovatel, jako oprávněná úřední osoba. Speciální zmocnění ani pověření ve vnitřním předpisu na to nemáme. Jelimán 11.12.2018 14:41:47
Promiň KV, souhlasím s tím co píšeš, ale otázka zní, kdo ten záznam o účinnosti na jiných ÚÚP podepisuje - jestli spíš vedoucí nebo řadový referent? Samozřejmě máme spisový řád, ale nemyslím, že by přímo podpis u "záznamu o účinnosti" řešil. Pavel 11.12.2018 13:07:34
Ó jé, tady se někdo dotknul ega chlapců z územního plánu. 11.12.2018 12:58:19
Dobře, pro formalisty: Jistěže je nutné respektovat spisový řád, příslušná pověření a oprávnění podepisovat úřední písemnosti. To beru jako automatické, proto jsem si dovolil zde nekorektní zjednodušení. Omlouvám se, Pavle, dělejte to tak, jak Vám ukládá akt vnitřního řízení a nedělejte proboha nic nezákonného! Vím, na co se ptáte a co chcete vědět, ale kolegové ze stavebního úřadu Vám tady poradí daleko lépe. FT 11.12.2018 12:55:22
FT, Pavle, nechovejte se jako amatéři. Oprávnění podepsat úřední písemnost má ten, kdo je k tomu pověřen, ať už individuálním aktem (pověření), nebo příslušným aktem vnitřního řízení (např. spisovým řádem). Opačný postup může zakládat až právní neúčinnost takové písemnosti. KV 11.12.2018 12:45:08
To není o "lokálních zvyklostech", to je o spisovém řádu a příslušných pověřeních, kolego. LL 11.12.2018 12:40:10
My zatím řešíme. Přijde mi logické, že vedoucí mi může kontrolovat práci a kecat do toho, co jako pořizovatel vytvořím. Tudíž, on je odpovědný za výsledek mé práce. Co myslíte? Pavel 11.12.2018 12:39:23
Ten, kdo ji pořizoval a může podepisovat. Není asi ustálená praxe, záleží na lokálních zvyklostech. Někde to dělají jen vedoucí.. FT 11.12.2018 12:33:45

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021