Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Prosím o radu kolegové, k žádosti o společné povolení mi byla předložena projektová dokumentace zpracovaná ve slovenštině, orazítkovaná slovenským projektantem. Mohu tuto dokumentaci vzít k žádosti o společné povolení? Pokud ano, jakým právním předpisem se toto řídí a popřípadě prosím o odkaz na příslušné paragrafy.Děkuji

PříspěvekAutorVloženo
Je podle našich předpisů, jen psaná slovensky a orazítkovaná slovenským projektantem. Takže jak psal AA 18.12.2018 f 27.12.2018 13:36:42
Už jsem to zažil, a jednalo se o koupený projekt ze Slovenska...samozřejmě, že byl udělaný podle slovenských norem a předpisů... AI 20.12.2018 12:46:04
Poznámka: samozřejmě předpokládám, že PD je vypracovaná podle vyhl. 499. Jinak nemá smysl diskutovat o tom, jestli může být ve slovenštině. AA 20.12.2018 9:25:00
A ta dokumentace je celá slovenská (t.j. dle slovenských zákonů) nebo pouze zpracovaná slovenským projektantem dle českých předpisů (akorát neumí "césky"). 20.12.2018 9:04:49
Co to je zase za odpovědi!!! Slovenský projekt je většinou v souladu se slovenskými normami (ty nejsou stejné jako u nás) a pak je v souladu se slovenskými zákony a vyhláškami. Takže nechat předělat, aby byl projek v souladu s vyhl. č. 499/2006 Sb, 501/2006 Sb. se stavebním zákonem č. 183/2006 Sb. a pak aby byl autorizován osobou v souladu s autorizačním zákonem!! AI 19.12.2018 16:20:00
A je toho víc ... múr, tehla, šopa .... 18.12.2018 10:27:01
Souhlas s AA. Takže pozor na pivnicu, kozub, apod. :-) 18.12.2018 8:16:10
§ 16 SŘ jednací jazyk - písemnosti mohou být předkládány i ve slovenštině. Vyhl. 360/92, §30a a další - výkon činnosti občany EU: slovenský projektant může být buď tzv. usazená osoba, v tom případě je registrován Komorou a má razítko se státním znakem ČR. Nebo může být hostující osobou, písemnosti opatřuje číslem, pod kterým ho registruje Komora. Takže PD může být ve slovenštině, ale pouhé slovenské autorizační razítko netačí. AA 18.12.2018 8:00:48
V cizím jazyce asi těžko, to nelze. A autorizovaná osoba musí mít ještě oprávnění od ČKA nebo ČKAIT, že může svou působnost vykonávat i u nás, pokud nemá českou autorizaci 18.12.2018 7:42:27

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021