Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Mám konkrétní prosbu o radu. Stavebník mi přinesl PD, kde řeší stavební úpravy objektu pro obhospodařování zahrady s přístavbou a změnou na užívání rekreační chaty. ÚP je v souladu. To že nepředložil žádná vyjádření a stanoviska (protože prý nejsou nutná, je věc druhá), ale dle PD stavba RCH nebude napojena na vodu, kanalizaci a el. přípojka má být řešena z vedlejší chaty s č.ev., kterou má stejný vlastník ovšem na sousedním pozemku než-li objekt, který budu povolovat. Je možné, aby RCH nebyla připojena na sítě tech. infr., i když má v půdorysu využití jedné místnosti letní kuchyně? Dle vyhl. 268 musí být připojeny stavby dle druhu a potřeby. Děkuji za vaše názory.

PříspěvekAutorVloženo
Můj názor: pokud ve stavbě nebudou vznikat odpadní vody, není potřeba je řešit. Stavba chaty opravdu nemusí být napojena na vodovod a kanalizaci. AI 15.1.2019 13:10:19
Nevidím žádný důvod, jak zakázat, resp. o co byste konkrétně chtěli opřít zastavení řízení o povolení chatky, takže za mě osobně lze chatku k rodinnému domu povolit. Dělat k tomu speciální přípojku el. je nesmysl M.F 7.1.2019 7:50:09
Vám do toho s prominutím v žádném případě nic není. Postup úřednice z hlediska veřejných zájmů laskavě ponechte na správních orgánech "chytrý" človíčku. 6.1.2019 20:57:04
Budoucí hodnota takového objektu, bez vyřešeného připojení k infrastruktuře bude nepochybně adekvátně nižší. Jste-li správkyní jejich majetku, či majetku budoucího vlastníka, jednáte nepochybně dle zákona. Jste-li úřednicí, která má hájit veřejné zájmy, nic Vám do toho, s prominutím není. Pokud jste na obou pozicích, měla byste postupovat dle zákona o střetu zájmů a zdržet se rozhodování. Děkuji, LP LP 5.1.2019 18:03:18
Tak jsem ráda, že jsem vás pobavila :), nicméně stavba RCH (stavba pro rodinnou rekreaci) bude samostatný objekt na samostatném pozemku (s povolením přístavby se mění užívání objekt pro obhospodařování zahrady na RCH). No a pokud bude vařit na dovezené vodě, tak ji poté musí přece někde likvidovat. Ještě mám osobně problém s tím propojením el. energie z druhé chaty, které je nyní stávající, smlouvu o odběru s ČEZem sice mají, ale chci předejít problémům do budoucna. Co když poté jednu chatu prodají .. Neřešil někdo prosím podobnou situaci? 3.1.2019 11:30:26
Souhlasím! Raketová základna přece nemůže naplnit definici veřejného blaha podle zákona o jímkách! Jinak všem přeji do nového roku pevné nervy... :) jon 3.1.2019 10:51:59
Rozhodně takový objekt zakázat, vždyť je to proti veřejnému blahu. Vzniknul by tak precendens, že by si u nás v Republice mohla jakákoliv velmoc vybudovat třeba raketové základny uprostřed panelového sídliště. Přitom musí chodit též na WC, čili zákon o jímkách tak má potenciál zachrání spoustu životů.. maf 3.1.2019 10:20:21
Co to je za pojem stavba pro individuální rekreaci? v KN takový způsob využití není. Je to stavba pro rodinnou rekreaci? Co na to vyhláška? KO 28.12.2018 8:00:05
Co to je za pojem rekreační chata? v KN takový způsob využití není. Je to stavba pro individuální rekreaci? Co na to vyhláška? 27.12.2018 15:44:37
Nevím, jak ve Vašem případě, ale obecně myslím, že je. Může vařit na ohni z dovezené vody.27.12.2018 14:15:43

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021