Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Závazné stanovisko orgánu územního plánování. Setkali jste se někdo s výkladem, že toto závazné stanovisko vlastně není závazné pro stavební úřad a ten se může rozhodnout podle sebe? Já bohužel ano, ale zásadně s tím nesouhlasím.

PříspěvekAutorVloženo
Jen doplním, že to závazné stanovisko závazné je (jako každé jiné závazné stanovisko dotčených orgánů), neznamená to však, že je správné a stavební úřad by mu měl vždy slepě věřit. GA 22.1.2019 13:46:45
Tak cesta tam být nějaká musí, ale ne způsobem, že mi někdo vydá nesouhlasné stanovisko a já záměr odsouhlasím. Představte si, že vám OÚP odsouhlasí záměr evidentně tam, kde být nesmí (třeba továrnu v plochách pro bydlení), přeci to stavební úřad nepovolí a mělo by to jít cestou rozporu (popřípadě interně v rámci jednoho úřadu). Ale tím mířím zejména na zjevné rozpory, rozhodně se nebudu plést do kompetence OÚP, tedy abych v každém řízení podrobně posuzoval totéž co má posuzovat někdo jiný. Stalo se nám například, že jsme měli vydané souhlasné závazné stanovisko vodoprávního úřadu se stavbou v záplavovém území, neboť se vodoprávní úřad mylně domníval, že záměr v záplavě není. GA 21.1.2019 14:51:58
OTPčka OÚP neposuzuje, to dělá SÚ. V podstatě souhlas s JL. FT 21.1.2019 12:47:13
§ 20/1 v. č. 501/2006 Sb. říká totéž, co je i obsahem § 96b odst. 3 SZ v souvislosti s § 18 a 19 SZ. Takže je to podle mě jednoznačně v kompetenci OUP.21.1.2019 12:28:39
Souhlas s JL. Takhle to náš KrÚ asi myslel. 21.1.2019 11:57:59 21.1.2019 12:24:43
Když něco zakážou tak bych řekl nelze jít proti, ale když něco kladně odsouhlasí dají se skutečně možná najít důvody z hlediska využití území, které budou důvodem proč stavbu nepovolit a neměli bychom se schovávat za kladné stanovisko OÚP JL 21.1.2019 12:21:08
OÚP neřeší odstupy, parkovací místa apod. a to může být důvod nepovolení stavby. Ale pokud by nebylo jejich závazné stanovisko závazným z hlediska územního plánu, potom nechápu proč tam sedí lidi s 11 třídou a zvláštní způsobilostí. KT 21.1.2019 12:15:23
Dle našeho (KHK) kraje také můžeme dojít k jinému závěru než OÚP. Prý k tomu máme pravomoc dle §20/1 v. 501/2006 21.1.2019 11:57:59

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021