Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Zdravím, můžete mi někdo poradit, jak může stavební úřad zakázat činnost na pozemku, která je prováděna bez územního rozhodnutí o změně využití území? Nejedná se o žádnou stavbu, ani terénní úpravy. Mohu přiměřeně aplikovat § 134 stavebního zákona (viz odst. 6) a pak pouze vymáhat pokuty? Děkuji za každou radu.

PříspěvekAutorVloženo
Nic nepřemisťujte. Alespoň podle stavebního zákona je vše v pořádku. 25.2.2020 13:10:21
Dobrý den, nechala jsem si udělat skrývku a vybagrovanou zeminu jsem nakupila na pozemku ve výšce cca 120 cm a délce 15metrů, jenže blízko plotu sousedky.., tak musím vše přemístit na druhou stranu parcely. Porušila jsem nějak zákon? Sousedka s tím nesouhlasí a žádá odvezení skrývky pryč. Eva 25.2.2020 12:51:36
Je to na stránkách NSS. Zadejte si to a přečtěte. Zr 7.9.2019 12:59:20
Dobrý den. Máte někdo odkaz na onen rozsudek Krajského soudu v Praze čj. 46 A 77/2016-29 z 19.11.2018 ?? Inzula 7.9.2019 0:17:30
my jsme nedávno vydávali povolení k umístění manipulační plochy pro skladování zeminy ze staveb města MB 21.2.2019 12:25:15
možná Vám pomůže tento rozsudek Krajského soudu v Praze čj. 46 A 77/2016-29 z 19.11.2018. EB 12.2.2019 12:17:30
Je také otázka jak je veden dotčený pozemek v KN a jestli se Vám podaří prokázat tu změnu užívání na ostatní plochu - manipulační plochu a jak dlouho to již trvá a jak dlouho trvat bude. JL 12.2.2019 10:05:49
PH - řešte k čemu jste příslušní - položte si otázku, zda se jedná o stavbu nebo terénní úpravu. V tomto případě se o stavbu asi nejedná a o terénní úpravu - u zeminy možná, u pražců a panelů těžko a zda se jedná o změnu využití území je na zvážení. Spíše bych to viděl jako Jelimán, jako nakládání s odpady a to je věc pro inspekci ŽP. 12.2.2019 8:41:10
Jde o čistou zeminu, dočasně uskladněnou, ale nejen o ní. Betonové pražce, panely, apod... Činnost není v souladu s ÚPD. PH 12.2.2019 8:16:23
Jelimán, dal bych si bacha pouze na skutečnost, že zákon o odpadech se nevztahuje na nakládání s nekontaminovanou zeminou a jiným přírodním materiálem vytěženým během stavební činnosti, pokud je zajištěno, že materiál bude použit ve svém přirozeném stavu pro účely stavby na místě, na kterém byl vytěžen.12.2.2019 8:07:35
Uskladnění zeminy po určitou dobu, tedy ne jako trvalé terénní úpravy, stavební úřad neřeší - není k tomu příslušný. Zde musí nastoupit životní prostředí (odpady a ZPF) a hygiena (hluk). Dále se jedná o komunikaci ve vlastnictví města a to může případně rozhodovat z pozice vlastníka. Stavební úřad obecný je ale mimo hru 12.2.2019 8:05:09
Za mě deponie zeminy (uskladnění po určitou omezenou dobu) terénní úpravy nejsou. Zkusil bych zapojit orgán ochrany ZPF pokud je to zemědělská půda a pak taky odpadáře. Ač je to zvláštní, tak zemina, kterou vytěžíte na jednom pozemku a převezete ji na druhý podléhá zákonu o odpadech. Jelimán 12.2.2019 7:31:00
Deponie zeminy by mohla být terénní úpravou, záleží na rozsahu (300m2, 1,5 m do výšky nebo hloubky). Pokud jsou parametry dodrženy, nevyžaduje to žádné povolení a pokud se toho vlastník pozemku dopustil, zákon neporušil a vy na něj nemůžete ani přes § 171. Pouhý i když rušivý provoz bagrů a náklaďáků není nic, co by měl řešit stavební úřad. Pokud ale ty parametry dodrženy nejsou, tak ta terénní úprava povolení vyžadovala, vlastník pozemku ji realizoval načerno, a vy jedete klasicky podle § 129. AAA 11.2.2019 17:11:45
špatně definováno, dle vlastníka pozemku deponie zeminy z externích staveb. Provoz bagrů a nákladních vozů je skutečně intenzivní. Děkuji Petro za tip na § 171. PH 11.2.2019 16:15:22
Co to je překladiště zeminy .... 11.2.2019 15:34:09
Zkuste se podívat na § 171 SZ. v odst. 3 je pak výzva ke zjednání nápravy. Použila jsem to na vyklizení pozemku - skladovací plocha bez změny využití území. Petra 11.2.2019 13:41:13
Domníváme se že ano, jedná se o překladiště zeminy, stavebního materiálu apod v blízkosti zástavby rodinnými domy. Sousedi si stěžují.... Určitě nepochybuji, že by takové využití podléhalo územnímu rozhodnutí. PH 11.2.2019 13:01:06
O jakou konkrétní činnost se jedná - nějak si takhle obecně neumím nic představit 11.2.2019 12:57:20
PH, lze, ale pouze na stavebním pozemku.11.2.2019 12:51:25
Je to činnost, kterou je věcně SÚ oprávněn a povinen řešit? SP 11.2.2019 12:01:10

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021