Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Dobrý den, povedu společné řízení podle 94j. V území není platný územní plán. Kdybych vedla jen územko, pak dle § 87 musím 30 dní předem vyvěšovat + stavebník musí vyvěsit informaci na místě záměru. Podle postupu společného řízení však tyto požadavky nejsou (§ 94j - 94m). Nemám tedy vyvěšovat 30 dní předem ani požadovat vyvěsit informaci o záměru?

PříspěvekAutorVloženo
tak jsem se zeptala na kraji a mám postupovat tak, že když je v ust. § 94m odst. 1 SZ uvedeno: „V případech záměrů umisťovaných v území, ve kterém nebyl vydán územní plán, nařídí stavební úřad veřejné ústní jednání vždy.“, pak postup veřejného ústního jednání je uveden v ust. § 87 odst. 2 stavebního zákona. Takže skutečně 30 předem vyvěsit a nechat stavebníka zajistit informaci o záměru :) A 4.4.2019 8:31:22
Nám bylo na školení řečeno, že pokud to zákon vysloveně nevyžaduje, nesmí být veřejná vyhláška vyvěšena, neboť obsahuje osobní údaje, a jejich zveřejnění by bylo bez zákonného podkladu. Stejně tak nesmí veřejná vyhláška viset déle než přesně určený počet dnů. Prostě GDPR. NO 2.4.2019 7:27:25
Ve společném řízení se nepoužije § 94, takže bych vybral jenom 1000 podle pol. 18 odst. 5.1.4.2019 11:26:51
Prosím ještě ke správnímu poplatku. Když vedu společné řízení podle 94j o změně územního rozhodnutí a změně stavby před dokončením. Jaký mám vybrat správní poplatek. Jde o vydání rozhodnutí podle 18 odst. 5 za 1000,- Kč, když v 18 odst. 1 je spoplatněno stavebko i územko společným povolením také jedním poplatkem? Nebo mám vybrat 10000,- za změnu územka + 1000 za rozhodnutí o změně před dokončením? A 1.4.2019 9:55:22
Ze zákona to nevyplývá, ale radši to děláme. Na toto téma tu již diskuse byla. Teď mi jedno takové řízení prošlo odvoláním a nebylo to shledáno závadným. JL 29.3.2019 8:07:18

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021