Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Prosím, jaký má předložka "do" ve stavebním zákonu význam? Myslím u limitujících podmínek, např. v § 103 odst. 1 písm. e) v těch bodech, "do 25 m2", "do 60 M2" apod.? Znamená to včetně toho číselného údaje, nebo u stavby "do 25 m2" to znamená 24,9999999? Setkala jsem se s více názory. Děkuji.

PříspěvekAutorVloženo
Díky za potvrzení mého názoru, který mám od roku 2007 :), trošku mě rozhodil názor jiného stav. úřadu :), že je to do..., a odmítli žádost mého příbuzného o územní souhlas pro stavbu 5x5 m, že už to je mimo limit. autor dotazu 28.5.2019 14:50:30
slovo "do" znamená v tomto případě "MAX" tj. včetně.. 28.5.2019 14:33:44
Je to standardně vykládáno jako "včetně". Takže stavba 25 m2 je stavbou do 25 m2. A mezi námi - ve stavařině počítat půdorys na desetiny nebo dokonce tisíciny m2 je opravdu pitomost :)) KV 28.5.2019 13:54:37

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021