Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Kolegové, mám dotaz. Budeme mít opět nouzový stav a k tomu řadu omezení, budu zahajovat řízení, kde je třeba svolat jednání a vzhledem k tomu, že se jedná o revitalizaci sídliště, je dost možná hojná účast protestujících, co s tím? A druhý můj dotaz zní: s novým stavebním zákonem dojde k redukci stavebních úřadů resp. jejich případný přesun na ORP - nevíte kdy by to mělo vypuknout - v příštím roce nebo až v tom roce 2023.

PříspěvekAutorVloženo
Na jaře bylo z MV jakési doporučení pro nadřízené orgány, aby v době nouzového stavu neuplatňovali skutečnost "nečinnosti" správního orgánu. Nemůžu to teď najít, ale tak nějak to bylo....Domnívám se, že to bude platit i pro tento druhý nouzový stav a já bych to také řešila pouze informativním dopisem, že jednání bude svoláno, až to bude možné (ono možná třeba zase dojde od středy i k nějakému omezení pohybu osob, kdoví....), případně bych to nechala ležet a vyčkávala, co bude za těch 14 dnů.... stav 12.10.2020 15:14:28
Asi by to šlo, pokud by jste si je svolali jednání účastníků na zasedání zastupitelstva obce (to má výjimku). 9.10.2020 8:00:13
No dobře, asi máte pravdu, ale ta výjimka tam v nařízení nějaká přesto byla, byť nyní už je to asi pasé, neb plukovník zavelel :) GA 9.10.2020 7:31:35
Kolego GA, už zase trochu perlíte. Nic ve zlém, ale ta Vaše výjimka z povolání je s odpuštěním pěkná blbost :)) a 5.10.2020 14:29:53
Proboha jaký "výkon z povolání"??? Copak účastníci řízení to mají jako povolání? 5.10.2020 14:27:45
Tak jako tak bych reagoval účastníkům řízení, oznámil bych jej a poučil bych je o tom, že ústní jednání proběhne, ale až to dovolí situace. Nic přerušovat nebudete. Pokud to jsou objektivní důvody, pak se nemusíte obávat, že by se někdo oprávněně domáhal nečinnosti (nadřízený orgán by to měl zohlednit). Nicméně je otázkou, zda je vůbec nutné na něco čekat. My zatím vše projednáváme, pouze musíme být připraveni na to, že někdo požádá o prominutí zmeškání úkonu např. z důvodu nařízené karantény apod. Všeobecný strach lidí "se pohybovat" není důvodem pro to, aby se jednání neúčatnili. To omezení 10 lidí by se Vás nemělo týkat (měla by tam být tam výjimka pro výkon z povolání). GA 5.10.2020 14:20:47
Kromě hymny bych dovolil "Kdož sú boží bojovníci...", abychom neurazili církev. 5.10.2020 9:58:53
To by chtělo přímý kontakt na plukovníka. Pokud to bude venku tak účastníky rozdělte do skupin po 19, pokud uvnitř tak do skupin po 9. Ta jedna osoba jste vy. Mezi skupinami udržujte min. 2m odstup, doporučuji půjčit takové ty pásky, co mají policisté. Lépe bude, když budou všichni sedět a hlavně nikomu nedovolte zpívat, pokud se však nebude jednat o hymnu 5.10.2020 9:34:42
na jaře jsem v nouzovém stavu též přerušila podle § 64/1 e) SŘ, avšak zde mi to bylo zpochybněno, jelikož usnesení vlády není zákon, ale pro můj klid a i účastníků mi bylo líp, protože jsem čekala na termín ústního jednání 3 měsíce, a nechat řízení jen tak, na to nejsem zvyklá :) MB 5.10.2020 8:46:33
Přerušit řízení můžete jen ze zákonem stanoveného důvodu. Takže v úvahu přichází pouze § 64/1/e) SŘ, ale jen pokud v některém z předpisů upravujících krizové řízení něco vhodného najdete. Pokud ne, tak se nemáte o co opřít. A v takovém případě bych prostě řízení oficiálně nepřerušoval a čekal bych. Rozhodně je toto nedodržení procesních lhůt menší chyba než zkrátit účastníky na jejich právech (to v případě, kdybyste to svolala, někdo by nepřišel, nemohl by tak uplatnit svoje práva a odvolával by se na to, že z důvodu omezeného shromažďování nařízeného vládou se nemohl dostavit). LL 2.10.2020 9:52:16
Díky za reakci. Mám tedy jako první úkon v řízení řízení přerušit? Žadatel je město, to se mi neodvolá, max. bude mít řeči. A k té druhé otázce, ta nejistota je dost nepříjemná(50+), tak mne ta práce baví ještě o kousek míň....já vím, že to můžu změnit sama. hp 2.10.2020 9:09:05
Pokud předpokládáte více lidí než umožňují současné restrikce, tak to prostě prozatím nesvolávejte. o Vám nikdo nevytkne, zvláště když ta omezení jsou na základě vyhlášeného nouzového stavu. A co se týká nového SZ, tak to je zatím naprosto ve hvězdách, já bych se tím vůbec nezabýval. Kdoví v jaké podobě (a zdali vůbec) bude přijat. LL 2.10.2020 8:40:44

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 22. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021