Česky English Deutsch Francais

Diskuse k novému stavebnímu právu

Diskuse na téma: Je možné umístit do zastavěného území-rodinné zástavby podle územního plánu stavbu rodinného domu? Toto území je v CHKO.

PříspěvekAutorVloženo
Vážení klempíři z Krumlova, běžte s tou inzercí do řiti. 23.9.2018 11:11:37
Ahoj, zrovna loni jsme řešili opravdu střechy, tudíž jsme i sháněli firmu na klempířské práce. Nakonec jsme po dlouhém zvažování a doporučení našich přátel vybrali firmu http://www.strechytomi.cz/ a musím říct, že toho rozhodně nelitujeme. Takže pokud i vy hledáte klempířské, nebo pokrývačské práce, obraťte se na ně! Hana 23.9.2018 6:53:45
A jsme zase u toho stejného problému - na takto položený dotaz se bez znalosti místních poměrů vůbec nedá správně odpovědět. 21.11.2007 10:22:38
Pokud jste se to nedověděl na příslušném stavebním úřadě tak se to nedovíte jinak, než že podáte žádost o územní rozhodnutí o umístění stavby RD. Pokud se předtím obrátíte na dobrého projektanta, tak ten by Vám to měl zodpovědět ještě před tím, než vytáhne tužku. Jura. 21.11.2007 10:22:09
Jenže je rozdíl mezi územím zastavěným a zastavitelným. Parcela může být v zastavěném území a může přitom být z nějakého důvodu nezastavitelná (významný krajinný prvek, místo se zvýšenou hodnotou krajinného rázu, tvrdé liminy v ochranném pásmu kulturní památky, výskyt významných dřevin atd...........)To že je v zastavěném území např. park přece neznamená že se tam může stavět. To vám ale musí říci buď stavební úřad nebo správa CHKO. 21.11.2007 8:42:19
Proč by se nedalo stavět v zastavěném území??? DO pouze stanoví podmínky pro stavbu, aby byla vhodně začleněna do okolní zástavby a krajiny. Pokud je to skutečně zastavěné území, pak v tom nevidím problém a vůbec nechápu tuto diskusi. Opravdu se musíte ptát na místně příslušných úřadech a ne v obecně vedené diskusi. 21.11.2007 8:19:51
Na úřadě-odbor územního plánování a stavebního řádu jsem se dozvěděl,že na území kde mám pozemek,bych mohl stavbu zmińovaného rodinného domu postavit.Protože se toto území nachází v CHKO,musel jsem se na ně obrátit jaká stavba respektující podmínky krajinného rázu by tam mohla stát.Dozvěděl jsem se,že se nejedná o území určené k zastavění,ale území zastavěné a na něm se prý stavět nedá.Nevím,zdali mám nějakou oporu ve stavebním zákoně.Proto jsem si dovolil (asi troufale) vstoupit do vaší diskuse.Na nádražích se opravdu ptát nedá.Omlouvám se Vám,že jsem tak asi nevhodně učinil.Děkuju. 20.11.2007 11:25:09
Proč proboha píšete do diskuze a nezeptáte se na příslušném stavebním úřadě, jaké jsou v ÚP v té dané lokalitě stanoveny regulativy využití území a víte hned co se tam může či nemůže postavit.Ale ono je lepší se ptát na nádraží, v hospodě či v diskuzi k stavebnímu zákonu, že ??? 20.11.2007 8:23:57
Což takhle si vyžádat u příslušného stavebního úřadu územně plánovací informaci? Tam se dozvíte, co vše musí rodinný dům splňovat, aby jej bylo možno na daném místě postavit. 19.11.2007 8:37:45
Tak jinak,podle územního plánu na zastavěném území(zástavba rodinných domů)mám pozemek cca.1000m2.Mohu v tomto území postavit nový rodinný dům?Chápu správně,že pozemky v zastavěném území mohou být i pozemkami stavebními? 16.11.2007 12:54:35
Nerozumím, to si děláte legraci? 16.11.2007 7:56:01

Přidat příspěvek

Jméno:
Email:
Příspěvek:
Z důvodů ochrany proti spamu prosím do následujícího políčka napište text "NOSPAM" (bez mezery):
TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 17. 10. 2021 |© Ústav územního rozvoje , 2001–2021