Česky English Deutsch Francais

1000 OTÁZEK KE STAVEBNÍMU PRÁVU
se zaměřením na problematiku územního plánování

je otevřeným, průběžně aktualizovaným katalogem otázek a odpovědí na úseku územního plánování.

1000 otázek ke stavebnímu právu vychází z databáze Konzultačního střediska, která dnes zahrnuje přes 4 600 zodpovězených otázek, které byly od 1. 10. 2006 přijaty, zpracovány a zodpovězeny, ať již formou zveřejnění na webových stránkách ÚÚR nebo odpovědí jednotlivým tazatelům, a v neposlední řadě také formou metodických návodů a doporučení.

Otázky a odpovědi rubriky 1000 otázek vycházejí ze skutečných dotazů a odpovědí Konzultačního střediska, jsou ale zjednodušeny a zevšeobecněny, případně upraveny tak, aby daný problém mohl být řešen a vysvětlen z více úhlů pohledu.

Odpovědi v rubrice 1000 otázek jsou odbornými názory, nikoliv právními výklady. Odpovědi rovněž nejsou stanovisky ve smyslu § 4 stavebního zákona, ale slouží jako podklady pro sjednocení postupů pro výkon státní správy při aplikaci stavebního zákona v praxi a nelze je používat jako oficiální dokumenty v případných správních či soudních řízeních.

Po novele č. 225/2017 Sb., zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu, která je účinná od 1. 1. 2018, prochází rubrika 1000 otázek rozsáhlou aktualizací odpovědí. Při aktualizaci budou původní okruhy otázek doplněny o nová hesla. Odpovědi obsahují, tam, kde je to účelné, odkazy na metodické návody, publikace a jiné materiály, uveřejněné na stránkách MMR, ÚÚR a dalších. Jednotlivé odpovědi jsou opatřeny datem zveřejnění nebo datem jejich aktualizace (například: Aktualizace 2018.), proto je třeba věnovat pozornost datu aktuálnosti dané odpovědi.

Uveřejněné otázky se týkají pouze problematiky územního plánování, jelikož dle dohody ředitelů odboru stavebního řádu MMR a odboru územního plánování MMR bude nadále problematiku stavebního řádu a územního rozhodování řešit pouze Odbor stavebního řádu MMR.


VSTUP DO APLIKACE

TOPlist
Kontakty Mapa stránek RSS Prohlášení o přístupnosti TOPlist
Poslední aktualizace stránky 15. 3. 2018 |© Ústav územního rozvoje - Hana Šimková, 2001–2018